Türk Dil Kurumu’nun (TDK) resmi internet sitesinin anasayfadaki Atatürk'ün vasiyeti ve Nutuk Veritabanı gibi bölümler kaldırılmış, Sözcü konuyu gündeme getirmişti. TDK, sitede günceleme yaparak Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetini ve Nutuk Veritabanı yeniden sitesine ekledi.

TEPKİLER ÜZERİNE BİLGİLER GERİ GELDİ

Türk Dil Kurumu'nun internet sitesinde yaklaşık 2 ay önce yapılan güncelleme sonrasında kurumun resmi internet sitesinde bulunan “Atatürk'ün Vasiyeti, İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe, Nutuk Veri Tabanı ve Kaşgarlı Mahmud” bölümleri kaldırılmıştı. Sözcü'nün konuyu gündeme getirmesinin ardından yetkilileri harekete geçti. Bahsi geçen bölümlerin bugün tekrar kurumun sitesine konuldu.

TDK AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Çıkan haber sonrasında bir açıklama yapan TDK, kurumun genel ağ sayfasının (tdk.gov.tr) yenilendiği ve sözlük veri tabanlarının taşındığı belirtilmişti. Açıklamada, “Yeni sayfaya geçiş sırasında uyumlu hâle getirmek ve geliştirmek için geçici bir süreliğine kaldırıldığı ve yalnızca sözlüklerimiz ve bahsi geçen içerikler değil diğer bazı uygulamalar da geçici olarak kaldırılmıştır” ifadelerine yer verilmişti.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ