4414 görüntülenme 18 Şubat 2021
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçim döneminde terör örgütü PKK'nin lideri Abdullah Öcalan'ın mektubu ve kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan'ın TRT’ye çıkarılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

‘SÜREKLİ TRT VE ÖCALAN GÜNDEME GETİRİLİYOR’
Meclis'te konuşan Yılmaz, "her ne zaman terörle ilgili bir konuşma olsa mutlaka, terörist başı Öcalan'ın 'tarafsızlık mesajı içeren mektubu' ile 'Kandil'i ve HDP'yi eleştiren Osman Öcalan'ın röportajı'nın gündeme getirildiğini anımsatıp şu ifadeleri kullandı:

“TRT VE ÖCALAN ‘BU BİR DEVLET AKLIDIR’”
"Şunu çok açıklıkla dile getirmeliyim: Herkes bilir ki terörle mücadele eden devletin bir devlet aklı olmalıdır. Devlet elbette terör örgütü mensupları arasındaki ikilikleri, ayrışmaları kullanır; bu, dünyanın her yerinde böyledir. Terörle mücadelede AK Parti hükûmetlerinin bir izahı vardır. Seçim öncesi böyle bir devlet aklının partiye zararı olabilir ancak 'önce milletim' diyen için partiye zarar gelmesinden çekinmez"

SARIZEYBEK: 'KATİL YARGILANMIYOR AMA BENİ YARGILIYORLAR
İYİ Parti GİK Üyesi emekli Albay Erdal Sarızeybek konuyla ilgili '74 Askerimizin katilini 'bu devlet aklı' diyerek yargılamayan bu siyasi iktidar, ömrünü terörle mücadeleyle geçmiş bir emekli Albayı teröre destek verdiğini ileri sürerek yargılamasını biliyor, bu nasıl devlet aklı' diyerek sert tepki gösterdi.

EMEKLİ ALBAY ŞİKAYETÇİ OLMUŞ AMA DAVA AÇILMAMAIŞTI
Emekli Albay Erdal Sarızeybek terörist Osman Öcalan hakkında, 74 askerimizin katili olduğunu söyleyerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş ancak katil Öcalan hakkında soruşturma açılmamıştı.

OSMAN ÖCALAN TRT’DE NE DEMİŞTİ
Terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi ve aynı zamanda örgütün bir dönem Hakurk sorumlusu olan Osman Öcalan, TRT Kurdi kanalına röportaj vermiş, Öcalan, "Kürtler için ciddi bir mesaj vermedi" diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmişti.

SEÇİM DÖNEMİ İMAMOĞLU’NU ELEŞTİRMİŞTİ
TRT Kurdi’nin yaptığı haber, “Abdullah Öcalan İmralı’da bir mektup yazdı ve mektubunda HDP İstanbul Seçimi’nde tarafsız olsun” diyerek başlarken, mikrofon uzatılan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” demişti.

‘KÜRTLER ABDULLAH ÖCALAN’I DİNLER’ DİYEREK İMRALI’YI DESTEKLEMİŞTİ
“CHP Kürtlere yakın olmadı. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar” diyen Osman Öcalan, CHP’yi suçladı ve Kürtlerin Abdullah Öcalan’ı dinleyeceklerini iddia etti. Öcalan, “Kürtler, Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne Türkiye ye ne de Türklere. Türkiye iyi bir yer güzel bir yer. Bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. Kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı" diye konuşmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ