Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Aralık 2016 ( 5221 görüntülenme )

TBMM’de Acil Toplantının Nedeni Ortaya ÇIKTI!

Meclis Başkanı gurup başkan vekillerini topladı. HDP'li vekillerin genel kuruldaki fotoğrafları kalksın dedi.

Ankara siyaset kulisleri bugün TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Meclis Başkanlık Divanını acil toplantıya çağırmasıyla hareketlendi ancak toplantıdan ‘genel kurul salonundaki HDP’li tutuklu vekillerin fotoğrafları kalksın talebi çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Meclis Başkanı’nın sabah saatlerinde kendilerini acil toplantıya çağırdıklarında tutuklu vekillerin durumlarını konuşacaklarını sandı ancak işin altında ‘fotoğraf konusunun’ çıktığını söyledi.

Meclis Başkanı Kahraman, toplantıda bu hafta Meclis Genel Kurulu’nda nöbetçi Başkan Vekili Pervin Buldan’dan ‘HDP’li vekillerin fotoğraflarının genel kuruldan kaldırılmasını talep ediyorum. Bunun sizin başkanlığınız sırasında yapılması iyi olur’ dedi. Buldan ise bunu reddetti. Toplantıda Kahrama’a tutuklu vekillerin oy kullanması için bir çalışma yapılıp yapmadığı da soruldu. Kahraman bu konuda kapsamlı bir çalışma yaptığını ancak bitmeden bir bilgi veremeyeceğini söyleyip, “Çalışma bitince ayrıntıları konuşuruz”dedi.(sözcü)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’DEN 250 Milletvekili istifa eder mi? Yunanistan'a Kaçan Askerlere ŞOK! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama'ya seslendi Erdoğan ile Obama Arasında Kritik Görüşme! Putin'den Erdoğan'a MESAJ! Seçimlerin Sürpriz İsmi HÜDA-PAR'ın Bilinmeyenleri METEOROLOJİDEN SON TAHMİNLER! FLAŞ!.. ERDOĞAN'DAN YILDIRIM'A İLGİNÇ GÖREV!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. Başbakan Yıldırım ÖYLE BİR HAREKET YAPTI Kİ...