Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Aralık 2016 ( 5137 görüntülenme )

TBMM’de Acil Toplantının Nedeni Ortaya ÇIKTI!

Meclis Başkanı gurup başkan vekillerini topladı. HDP'li vekillerin genel kuruldaki fotoğrafları kalksın dedi.

Ankara siyaset kulisleri bugün TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Meclis Başkanlık Divanını acil toplantıya çağırmasıyla hareketlendi ancak toplantıdan ‘genel kurul salonundaki HDP’li tutuklu vekillerin fotoğrafları kalksın talebi çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Meclis Başkanı’nın sabah saatlerinde kendilerini acil toplantıya çağırdıklarında tutuklu vekillerin durumlarını konuşacaklarını sandı ancak işin altında ‘fotoğraf konusunun’ çıktığını söyledi.

Meclis Başkanı Kahraman, toplantıda bu hafta Meclis Genel Kurulu’nda nöbetçi Başkan Vekili Pervin Buldan’dan ‘HDP’li vekillerin fotoğraflarının genel kuruldan kaldırılmasını talep ediyorum. Bunun sizin başkanlığınız sırasında yapılması iyi olur’ dedi. Buldan ise bunu reddetti. Toplantıda Kahrama’a tutuklu vekillerin oy kullanması için bir çalışma yapılıp yapmadığı da soruldu. Kahraman bu konuda kapsamlı bir çalışma yaptığını ancak bitmeden bir bilgi veremeyeceğini söyleyip, “Çalışma bitince ayrıntıları konuşuruz”dedi.(sözcü)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Az Önce Açıkladı! "Teröristi İhbar Eden Ödül" Deyince Demirtaş'ın Paçası Tutuştu Şu Rusya'nın Yaptığına Bakın Hele! Paris'ten Dündar'a Ödül!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Birleşmiş Milletler'den MERHAMETLİ ÇAĞRI