Genel
08 Aralık 2016 ( 2436 görüntülenme )

TBMM AÇILDI!

TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı Başladı!

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde yeni yasama yılı Atatürk Anıtı'ndaki törenle başladı.

TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı, Atatürk Anıtı'na düzenlenen törenle başladı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerinin katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Anıt'taki tören İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, POLİSLERDEN OLUŞAN TÖREN MANGASI İLE KARŞILANDI

TBMM yeni yasama yılı açılışı için Meclis'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı polislerden oluşan Meclis Tören Mangası karşıladı. 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılışının yapıldığı TBMM'de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Meclis'e giriş ve çıkışların yapıldığı Ayrancı, Dikmen ve Çankaya kapılarında özel harekat polislerinin akreplerle önlem aldığı görüldü. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Genel Kurul'dan önce toplantı salonuna gelerek, önce CHP'li milletvekilleriyle sohbet etti. Kahraman, daha sonra AK Parti milletvekilleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'in de aralarında bulunduğu büyükelçiler, yabancı ülke temsilcileri de açılışta bulundu. (dha)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’nin 26. Dönem 2. Yasama Yılı açılış törenine katılmak üzere geldiği TBMM’de resmi törenle karşılandı. Başbakan Binali Yıldırım, da törene katılmak üzere TBMM'ye geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları;

Darbe gecesi o gün burada dik bir bir duruş gerçekleştiren milletvekillerimizi tebrik ediyorum.

Bu onurlu duruşun neticesi savaş uçaklarıyla bombalanması, ve tanklarla kuşatıldı. 241 şehidimiz, polisimiz, askerimiz ve 2194 gazimiz tarihimizin altın harflerle geçmiştir.

Demokrasi nöbetinde 29 gün sabahlayan on milyonlarca vatandaşımıza borcumuzu asla ödeyemeyiz.

Türk milleti dünyaya bir özgürlük ve demokrasi dersi vermiştir. Aziz Türk milletiyle ne kadar iftihar etsek azdır. Bu Meclis'te bulunan vekillerin bu millete bir can borcu olduğunu unutmayalım.

Bu yüzden daha çok çalışacağız. Şehit yakınlarına her türlü destek verildi ve verilecek. Bir kez daha altını çizerek 15 Temmuz'u asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.  

15 Temmuz'da yaşananları oyun, tiyatro diyerek küçümseyenler oldu. Her kim 15 Temmuz'a amasız, lakinsiz lanetleyemiyorsa o da darbe destekçisidir.

YeniKapı'da sergilenen tutumundan dolayı tüm katılanlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Yenikapı ruhunun titizlikle korunmalı. (iha)

Ayrıntılar Gelecek...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ