Politika
03 Ağustos 2020 ( 2467 görüntülenme )

Tavır Net 'Hangi Bahçeli'

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Ali Erbaş hakkında daha önce söylediklerini gündeme taşıdı. Uğuroğlu ‘Erbaş aynı Erbaş, Bahçeli hangi Bahçeli’ diyerek tepki gösterdi. Uğuroğlu’nun yazısında yer alan Bahçeli’nin Erbaş’ı istifaya davet eden kısmı şöyle;

‘ATATÜRK DÜŞMANI FESLİ’Yİ ZİYARET’
9 Kasım 2018'de Fesli Kadir'i hastanede ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ne istiyorsunuz Cumhuriyet'ten? Atatürk düşmanlarına zırh olmak gayeniz nedir?" diyerek istifaya davet etti.13 Kasım 2018 tarihli grup toplantısında Ali Erbaş hakkında çok ağır ve sert ifadelere de yer veren Bahçeli'nin sözlerini özetliyorum:

‘HUSUMET TÜRETME ERBAŞ’
"Hiç kimse karanlıktan göz kırpmasın, istismardan çıkar elde etmeye kalkışmasın. Hiç kimse ne tarihi kazanımlardan ne de inançlarımızdan husumet türetmeye cüret etmesin, bunu aklından dahi geçirmesin. Atatürk de bizimdir, Ankara'da bizimdir, Cami de bizimdir, Cemevi de bizimdir, doğulusu da biziz, batılısı da biziz, güneylisi de bizden, kuzeylisi de bizim ayrılmaz bir parçamızdır.”

‘GİDEREK AZGINLAŞIYORLAR’
“Maalesef gelişmeler ve gidişat hayra alamet değildir.İç bunalıma yatırım yapan, birlik ve beraberliğimizi çürütmeye çalışan bir dip akıntı gün geçtikçe hız ve yaygınlık kazanmaktadır. Atatürk üzerinden Cumhuriyetle hesaplaşılmaktadır. Atatürk bahanesiyle mukaddesatımıza tahammülsüzlük sergilenmektedir. İki ayrı kampa ayrılanlar gittikçe azgınlaşmaktadır.”

‘ERBAŞ’IN ESEF VERİCİ ZİYARETİ’
“Türklük üzerinden milletle hesap görülmektedir. Bitmiş ve kapanmış Türkçe ezan tartışmalarıyla maneviyatımız sömürülmekte, milli ve manevi değerlerimiz örselenmektedir. Bir grup kiralık ve görevli siyasetçi, sözde uzman, yarım aydın zehir saçmakta, milletimizi tahrik etmektedir. Türkiye üzerinde kumar oynanmaktadır. Bir yanda bunlar oluyorken, diğer yanda Diyanet İşleri Başkanı'nın geçen hafta gerçekleştirdiği esef verici bir ziyareti tartışmaların odağına oturmuştur.”

‘TÜRK DÜŞMANI FESLİ İLE DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’
“Diyanet İşleri Başkanı, 9 Kasım saat 14.30'da cüppesini giyip, eline de vereceği hediyesini alarak Atatürk'e hakaret eden, Yunan tezlerine methiyeler düzen fesli Türk düşmanını ziyarete gitmiştir. Bunun tamamen insani duygularla yapılan hasta ziyareti olduğu bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanmıştır. Anlayamadığımız, tuhafımıza giden, garipsediğimiz husus, Diyanet İşleri Başkanı'nın, fesli provokatörü ziyaret tarihindeki manidarlıktır. “

‘ERBAŞ’TAN MÜNAFIĞA ONAY’
“Diyanet İşleri'nin Sayın Başkanı, sorarım sana, meczubu ziyaret tarihi olarak bula bula 9 Kasımı mı buldun? Yılın diğer günlerinin suyu mu çıktı? Diğer tarihler torbaya mı girdi? Durdun durdun da 10 Kasım'dan bir gün önce mi hasta ziyaretini hatırına getirdin? Mustafa Kemal'e ne inançlarımıza ne de kültürümüze uymayacak şekilde bühtanla saldıran şahsı 10 Kasım'ın arifesinde ziyaret etmek nasıl bir aklın, nasıl bir çarpıklığın mahsulüdür?'10 Kasım saat 9'u 5 geçe kenefe gidin' diyen, Yunan galibiyetine özlem çeken bir çukur şahsiyete geçmiş olsun demek, bunu da milletimize kafa tutar gibi uluorta yapmak fesli münafığı manen onaylamak, yanında olmak, arka çıkmak değil midir?”

‘ATATÜRK DÜŞMANLARINI NEDEN KORUYORSUNUZ'

“Ne istiyorsunuz Cumhuriyet'ten? Atatürk düşmanlarına zırh olmak gayeniz nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı görevi Türkiye Cumhuriyeti'ne söven, kurucu değerlere ihanet eden, kurucu şahsiyetlere galiz ifadelerle yüklenen vatansızları aklama, anma ve alkışlama görevi değildir. Aksi tavır ayıptır, günahtır. Türk milletinin ortak değerlerine saldıranlara maneviyatımızda cevaz yoktur, yer yoktur, hoşgörü olamayacaktır. Hangi kurumuş vicdan, hangi satılmış ruh, hangi işgal artığı varsa duysun ve bilsin ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak değeridir. Bu gerçek değişmeyecektir.”

‘ERBAŞ İSTİFA’
“ Bu yolun sonu karanlıktır, çıkmazdır, hüsrandır, buhrandır. Tartışmaların göbeğindeki Diyanet İşleri Başkanı'nın kendi durumunu gözden geçirip erdemli davranış içinde hareket etmesi ve gereğini derhal yapması samimi tavsiyem ve temennimdir."

‘ERBAŞ AYNI ERBAŞ BAHÇELİ HANGİ BAHÇELİ
“Bahçeli'yi alkışladık… Erbaş'ın istifasını ya da görevden alınmasını bekledik…Heyhat…Bahçeli'nin çağrısı üzerine istifa etmeyen, görevden de alınmayan Erbaş bu kez de Ayasofya'daki hutbesinde Atatürk'e "lanet" okudu. Tepkiler üzerine de, "Geçmişe değil geleceğe lanet, Atatürk'e dua okunur beddua değil" dedi…Yerseniz…! “

BAHÇELİ’DEN ŞİMDİ ERBAŞ’A DESTEK’
Uğuroğlu'nun yazısı işte böyle. Öte yanda  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Ali Erbaş’ın açıklamalarına destek verdi. Açıklamasında bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) hedef alan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

‘ERBAŞ LANET OKUMADI’
“Atatürk’e lanet okunduğu yalanıyla imal ve inşa edilen kutuplaşma zalim bir bölücülüktür, Türkiye’yi uçuruma çekmenin zehirli hazırlığıdır. Lekeli dostlarıyla iktidar olmak için hedef koyan CHP’nin, arada ve arafta kalmanın sancısını çeken İP’in, kendilerine bizzat Cumhuriyet’in bekçisi rolü vermiş kişi ya da grupların Atatürk ve Laiklik üzerinden yeni bir mevzi arayışları boşuna bir çırpınıştır.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ- Orhan UĞUROĞLU

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ