9636 görüntülenme16 Temmuz 2020
bugün Türkiye 2023 seçimlerine hazırlanıyor. İttifak aynı ittifak, bir yanda Bahçeli Yönetiminde MHP ile Erdoğan ve AKP yine başrolde. Şu anda 2023’e giden yolun taşları döşeniyor. Türkiye 15 Temmuz, Ayasofya, HDP, FETÖ, PKK üzerinden CHP ve İYİ Parti’ye karşı algı operasyonları başlıyor.

2007 SEÇİMLERİNDE İKİ BÜYÜK MANİPÜLASYON

2007’de ortaya çıkan iki olay ülkemizin gidişatına yön verdi, bu yön hiç de hayra alamet olmadı: Biri, 27 Nisan Muhtırası, diğeri ise Erkan Mumcu ile Mehmet Ağar’ın kuracaklarını ilan ettikleri siyasi ittifakı seçim öncesi bozduklarını açıklamaları oldu.

27 NİSAN BİR KOMPLO

27 Nisan Genelkurmay Muhtırası’nın bir siyasi bir komplo olduğu hala kamuoyunda bilinmezliğini koruyan yaygın bir düşüncedir. Ağar-Mumcu ilişkisi de hala aydınlatılamamış ve bu siyasi ittifakın neden bozulmuş olduğu yolunda inandırıcı bir açıklama hala yapılmamıştır. Ama bu iki rutin dışı gelişme, AKP siyasetine büyük güç kazandırmış ve 2007 seçimlerini kazanarak tek başına iktidar olmanın yolunu açmıştır.

2011’de ÜÇ KOMPLO

2011 Seçimini etkileyen üç vakadan biri CHP’de kaset olayı, ikincisi MHP’de kaset olayı ve Numan Kurtulmuş’un Has Parti eliyle Saadet Partisi’ni bölüp AKP’ye geçişi…
Ve 2011 seçimleri yine AKP kazandı ve yine tek başına iktidar oldu, hala da iktidar…

‘2018’de İKİ BÜYÜK VAKA ve 2023’
İlki FETÖ ihaneti diğeri ise Bahçeli’nin MHP’yi AKP’ye transferi… Türkiye FETÖ ve Bahçeli gölgesinde 2020 seçimlerine girdi. Bugün Türkiye 2023 seçimlerine hazırlanıyor. İttifak aynı ittifak, bir yanda Bahçeli Yönetiminde MHP ile Erdoğan ve AKP yine başrolde.  Şu anda 2023’e giden yolun taşları döşeniyor. Türkiye 15 Temmuz, Ayasofya, HDP, FETÖ, PKK üzerinden CHP ve iyi Parti’ye karşı algı operasyonları başlıyor.Ve  Anlaşılan son seçim manipülasyonu da bu olacak gibi görünüyor.
Durum bu.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ