Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2388 görüntülenme )

Taşeron İşçilere GÜZEL BİR HABER!

Başbakan açıkladı!
  DAVUTOĞLU: KADRO VERİLECEK
 
Taşeron işçilere kadro müjdesi geldi. Bakanlar Kurulu kararını AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İster asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak" dedi.
 
Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Davutoğlu, "Asıl işlerde çalışan taşeron işçilerini kamuya alacağımızı açıklamıştık, bu çalışmaları tamamladık, bu kişileri kamuya alacağız. Bu kişiler aynı yerde çalışmaya devam edecekler" diye konuştu.
 
AKP 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde yeniden iktidara gelmesi durumunda, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınacağını vaat etmişti.
 
Davutoğlu şöyle devam etti:
 
"Yardımcı işlerde çalışanları da kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak.
 
1 Kasım 2015'ten önce kamuda alt işlerde çalışmış kişiler bu haklardan yararlanacaklar. Belediyelerde çalışanlar, mahalli idare bünyesindeki alt şirketlerde istihdam edilmeye devam edilecekler. "(CnnTürk).
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nusaybin’de ÇATIŞMA! NATO'dan Flaş Türkiye Açıklaması İstanbul’da Büyük Operasyon! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BELÇİKA Açıklaması! Siyaset sertleşiyor: Davutoğlu'ndan çok ağır ithamlar... İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN "SÖZCÜ" AÇIKLAMASI... İRAN'DA BİR SALDIRI DAHA! ABD'nin Desteklediği PYD/YPG'den TÜRKİYE'YE KÜSTAH TEHDİT!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çözüm Süreci Dedi, O Ülkenin Başına Bakınız Neler Geldi-2-...