Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2373 görüntülenme )

Taşeron İşçilere GÜZEL BİR HABER!

Başbakan açıkladı!
  DAVUTOĞLU: KADRO VERİLECEK
 
Taşeron işçilere kadro müjdesi geldi. Bakanlar Kurulu kararını AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İster asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak" dedi.
 
Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Davutoğlu, "Asıl işlerde çalışan taşeron işçilerini kamuya alacağımızı açıklamıştık, bu çalışmaları tamamladık, bu kişileri kamuya alacağız. Bu kişiler aynı yerde çalışmaya devam edecekler" diye konuştu.
 
AKP 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde yeniden iktidara gelmesi durumunda, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınacağını vaat etmişti.
 
Davutoğlu şöyle devam etti:
 
"Yardımcı işlerde çalışanları da kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak.
 
1 Kasım 2015'ten önce kamuda alt işlerde çalışmış kişiler bu haklardan yararlanacaklar. Belediyelerde çalışanlar, mahalli idare bünyesindeki alt şirketlerde istihdam edilmeye devam edilecekler. "(CnnTürk).
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PROF. SAMİ SELÇUK'TAN KAMUOYUNA BÜYÜK UYARI! Ağrı Kesici Kullanıyor musunuz? Bir bakın... Cizre'de Tanklar Şehre Girdi! Genelkurmay'dan Erdoğan'a "PARALELCİ" Yanıtı! Milli Silah Yerine Törenlere 139 Milyon TL’lik Harcama Kaymakam Güntepe'ye Suikast Tehdidi! DÜZCE'DE BAHÇELİ EKİBİNDEN AKP'YE KOLTUK!.. AKP'DEN ABD'YE ŞOK TEKLİF!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kalp Krizini Önceden Anlayabilmenin 5 Yolu!