1182 görüntülenme10 Mart 2019
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Birileri şu an cezaevinde süre dolduruyor aynı yola sen de düşebilirsin” sözlerine yanıt vererek, “Belediye seçimleri dışında her şey konuşuyor. En son beni hapse yollamaya karar verdi" dedi.

Yerel seçimler öncesinde, belediyecilik dışında her şeyin konuşulduğunu belirten Akşener, “En son beni hapse yollamaya karar verdi” ifadelerini kullandı.Samsun’da Haberaks TV’nin konuğu olan Akşener, gündemdeki konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

‘BİZ HEPİMİZ KARDEŞİZ, BU DÜŞMANCA DİL NİYE’

“Cumhur İttifakına da oy veren insanlar başımızın başımızın tacıdır, kardeşimizdir. Bizim kurduğumuz ittifakın seçmenleri de karşı ittifakın seçmenleri de asli unsurlarımızdır. Düşmanlığı ortaya koyan beyefendidir. Aynı arkadaşlarınızla cuma dualarına gideceksiniz, aynı eczanede alış veriş yapacaksınız, kavga etmeyin. Bu sadece bir belediye seçimidir. Yarışması gerekenler hizmetlerdir. Tartışılması gerekenler projelerdir. Ancak şu anda projeler dışında her şey konuşuluyor. Beyefendi, en son beni hapse yollamaya karar verdi.”

‘TEK TEK TEK DİYOR AMA BU TEK MİLLETİN NEDEN ADI YOK’

“Şimdi Türkiye’de çok uzun zamandır tuhaf bir dil egemen oldu. Dikkatli dil kullanmaya çalışacağım. Sürekli belirli alanları tırmalayan ve soyutlaştıran; mesela tek dil, tek vatan, tek devlet, bu doğru ama ismi yok. 

Ben İçişleri Bakanı olduğumda dağlarda taşlarda ‘Ne mutlu Türküm diyene' yazardı ama artık yazmıyor. Mitinglerimizin başında mutlaka İstiklal Marşı ve Andımız'ı okuyoruz. Andımız ile ilgili araştırma önergesi verdik; çok üzgünüm reddedildi.”

‘EKİLMEYEN TARLAYA TEŞVİK VERİYORSUNUZ’

“Türkiye bu iktidar zamanında üretimi öncellemekten vazgeçti. Siz ekilmeyen tarlaya teşvik veriyorsunuz. Halbuki tarlasını ekene teşvik vermeniz lazım. Gübrede ilaçta teşvik vermeniz lazım. Bırakın Türkiye’de dünya pazarlarında rekabet edebilmesi lazım. Her yere kara yoluyla gittim. 

Kars’tan Iğdır’a gittik. Kayısı bahçeleri yıkılıyor, dalında çürüyor bakılmadığı belli. Bir tane kayısı işleyen tesis yok. Ama o kayısının işlemeyeceği işlenip ürün olarak satılacağı mantık yok. Siz tarımdan para kazanmanız için rekabet edebilmemiz şartları çiftçinize sağlamanız lazım." Diyerek hem ekonomi politikalarını eleştirdi hem de Erdoğan’ın tehdit dolu ifadelerine tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ