Türkiye'nin günlerdir konuştuğu "Saray'da Erdoğan ile görüşen CHP'li" tartışmasında sıcak gelişmeler yaşanıyor.

'KILIÇDAROĞLU AÇIKLASIN

Türkiye’yi günlerdir meşgul eden tartışmada ‘Saray'da Erdoğan ile görüşen CHP'li’nin Muharrem İnce olduğunu öne süren gazeteci Talat Atilla, Muharrem İnce’nin canlı basın toplantısı yaptığı saatlerde bir tweet atarak “Kılıçdaroglu’nun açıklama yapmasını bekliyorum. Daha önce yaptığım açıklamanın arkasındayım. Açıklama makul bir sürede gelmezse yeni bir açıklama daha yapacağım.” dedi.

Öte yandaMuharrem İnce, Türkiye’nin merakla beklediği basın toplantısına 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladı. Muharrem İnce’nin konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

‘KILIÇDAROĞLU İLE BİRLİKTE KONUŞMALIYDIK’


* Bu yalan haber çıkınca tezgah olduğunu hissettim.
* Kılıçdaroğlu’na ‘birlikte açıklama yapalım’ dedim. Haber gelmedi. Bu açıklamayı CHP Genel Merkezi’nde Sayın Kılıçdaroğlu’yla birlikte yapmamız lazımdı.


‘BU KUMPASIN SORUMLULARI ORTAYA ÇIKMALI’

* Ortada bir tezgah var, bir komplo var. Bunun sorumluları ortaya çıkarılmalıdır. CHP 82 milyona bunu anlatmalıdır. Bunu açıklamalıdır. Bu tezgahı kim kurdu? Temiz siyaset için bu tezgah temizlenmelidir.
* Dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi’nde üretildi.

‘NEYSE GERÇEK AÇIKLAYIN’


* Bir başka çağrım Sayın Genel Başkanı’dır. ‘Şaşırmadım’ dediniz. Açıklamalısınız. ‘Saray komplosu’ deyip bu işin içinden çıkamazsınız. Saray bu memlekete çok kötülük yapmış olabilir ama bunun neresinde Saray var? Kimi kandırıyorsunuz? Bu komplo yarın Kılıçdaroğlu’na da kurulur.

* Partinin sözcüsü ağzını açmadı daha. Bugün partiyi yönetenler ciğerimi dağlıyor. Kim oluyorsunuz da siz beni savunmuyorsunuz? “Muharrem İnce böyle gizli bir görüşme yapmaz, iftira atıyorsunuz” deseler içim yanmazdı.

NELER YAŞANMIŞTI?

SÖZCÜ yazarı Rahmin Turan, 20 Kasım tarihli köşe yazısında “9 Kasım’da bir CHP’linin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazmıştı. İddianın gündemde bomba etkisi yaratmasıyla birlikte Rahmi Turan, cuma günü sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “söz konusu CHP’linin Muharrem İnce olduğunu” öne sürmüştü.

“Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü” yolunda iddiayı kesin bir dille yalanlayan CHP’li Muharrem İnce ise konuya ilişkin ilk açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim’de kendimi yakarım.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ