Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2397 görüntülenme )

Tahran'dan Esad'a İlginç Davet!

Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti...
Tahran’dan Esad’a: Kahramansın, yerin hazır!

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Beşar Esad’ı İran'a davet etti.
 
Lübnan merkezli el-Meyadin Televizyonu'na konuşan Hamaney'in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, ülkesinin Esad’ı Tahran'da ağırlamaya hazır olduğunu söyledi.
 
Velayeti, "Esed'in Suriye'de bulunması zorunludur ancak Suriye Cumhurbaşkanı isterse biz onu İran'da ağırlamaya hazırız. Fikirlerimizi kendisine dayatarak ülkesini savunmayı terketmesini istemiyoruz. İran'a gelmek isterse O'nu bir kahraman gibi sıcak bir şekilde karşılayacağız. Çünkü o geçen 5 yıl süresince halkını ve ülkesini savundu" dedi.
 
Velayeti, Türk hava sahasını ihlal ettiği için 24 Kasım'da düşürülen Sukhoi Su-24 tipi Rus savaş uçağına da değindi.
 
Hamaney’in başdanışmanı, Rusya'nın Suriye'deki askeri operasyonlarının meşru olduğunu savunarak, Rus uçağının düşürülmesinin bölge ülkelerinin çıkarlarına zarar verdiğini ileri sürdü.
 
Ali Ekber Velayeti, "İran'ın bölgede tansiyonu artıracak her türlü çatışmaya karşı olduğunu" ileri sürerek, "Türkiye ve Rusya İran'ın komşularıdır ve biz de iki ülkeden tansiyonu düşürmelerini ve bir daha bu tür hadiselere meydan vermemelerini istiyoruz" dedi(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KATAR'DAN İNANILMAZ DARBE İDDİASI!.. İşte Suriye'deki YEDİ BÜYÜK ÖRGÜT! Maliye Bakanı Ağbal'dan Milyonlarca Kişiye Kötü Haber! SONAR BAŞKANI'NDAN MÜTHİŞ İDDİA!.. ŞU AN SEÇİM OLSA... Almanya'dan Kritik Türkiye Açıklaması! Putin'den Yeni Atak! ŞOK!.. KARAKOL'DA ZEHİRLENME! 4 Askerimizi Vurdular: 2 ŞEHİT 2 YARALI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan İnadına İnat!