Güvenlik
26 Nisan 2019 ( 167 görüntülenme )

Tacizle suçlanan imama 25 YIL!..

Kuran kursuna giden bir çocuğu istismar etmekle suçlanan imamla ilgili Mersin’in Tarsus ilçesinde görülen davada sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme buna karşın tutuklama kararı almadı. Mağdurun ailesi ve avukatları tutukluluk kararı için itiraz edecek.

VOA Türkçe’ye konuşan mağdur avukatı Semra Kabasakal, “25 yıl verdi mahkeme ama tutuklamadı. Nasıl oluyor böyle bir şey onu anlayamadık biz. Bizim gazımızı aldı sanırım. Ama diğer ağır ceza mahkemesine biz itirazımızı hemen yapacağız. Cezayı hem cinsel istismardan verdi yaşı küçük olduğu için, hem de hürriyetten yoksun bırakmadan verdi. Üst hadlerinden verdi, indirim de uygulamadı” dedi.

25 YIL HAPİS VAR AMA TUTUKLAMA YOK

Kabasakal’ın verdiği bilgiye göre mahkeme heyetinden bir kadın üye sanığın beraatini istedi. Kabasakal, “Bayan üye şerh koydu. Cezalandırması konusunda bir şey diyemiyoruz ama sanığın tutuklanmaması ve üyelerden birinin beraat şerhi koymasını rahatsız edici bulduk onun için diğer haklarımızın hepsini kullanacağız bundan sonraki süreçte” dedi.

SANIK YİNE GELMEDİ

Kabasakal, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra hiçbir duruşmaya katılmayan imamın bugün de gelmediğini söyledi. Bir önceki duruşmaya çeşitli gerekçelerle katılmayan mahkeme heyeti ise bu duruşmada yer aldı. Savunma avukatları 29 Mart’taki bir önceki duruşma öncesinde davadan çekilmişti. Müdahil avukatlar bunun toplum baskısı sonucu olduğunu savunuyor.

Kaynak: VOA Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ