4602 görüntülenme08 Aralık 2017
Suudi Arabistan'da ilk kez bir kadın şarkıcı kamuya açık konser verdi.

"ÇARŞAF ATILDI"

 İçeriye sadece kadınlar alındı. Lübnanlı şarkıcı Hiba Tawaji'ye dans ederek eşlik eden kadınların bazısı çarşafı üstlerinden attı.

"ILIMLI İSLAM"

Vahhabilikle yönetilen Suudi Arabistan'da, Veliaht Prens Muhammed bin Selman, dini aşırılıkçılıktan çıkıp ılımlılaşma ve modernleşme reformlarını hayata geçirme iddiasını görünür kılma çabasında. 

Eylülde kadınların ehliyet alıp otomobil kullanmasına izin açıklanması sonrası ilk kez bir kadın şarkıcı solo olarak kamuya açık konser verdi. Ama konsere sadece kadınların girmesine izin verildi.​

'TÜM KADINLAR TAKDİR ETMELİ'

Çarşamba günü başkent Riyad'da sahneye çıkan Lübnanlı şarkıcı Hiba Tawaji'yi dinlemek için gelen binlerce kadın salona tümüyle siyah çarşafa, peçeye bürünmüş halde girdi. 

"BAZI KADINLAR ÇARŞAFI ATTI"

Lübnanlı sanatçı, Arap klasiklerinin yanısıra Whitney Houston ve Céline Dion'un şarkılarını da seslendirdi. Kendisine dans ederek eşlik eden ve bu emsalsiz anları akıllı telefonlarıyla videoya çeken kadınlar, konser bittiğinde ayağa kalkıp Tawaji'yi çılgınca alkışladı. 

Bazısının çarşafı, peçeyi üstünden atıp saçlarını serbest bıraktığı haberlere yansıdı.

Suudi Arabistan'da genelde kamuya açık konserlere izin verilmiyor. Konsere gitmek isteyenler komşu ülkelere seyahat ediyor.
Hiba Tawaji Suudi Arabistan konser veren ilk kadın şarkıcı
Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ