Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 5754 görüntülenme )

Sürücüler Dikkat! Uygulama Yarın Başlıyor...

Bilginiz olsun.

Sürücüler dikkat! Uygulama yarın başlıyor... 602 lira cezası var

Kış lastiği takma uygulaması, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için yarın başlıyor.

Kurala uymayan araçların işletmecilerine 602 lira ceza uygulanacak.

Kış lastiği takma uygulaması, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için yarın başlıyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 2012'de yürürlüğe giren "Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik"e göre, kış şartlarına uygun olmayan, kar lastiği takılmamış araçların yola devam etmelerine izin verilmeyecek.

Kurala uymayan araçların işletmecilerine 602 lira ceza uygulanacak. Söz konusu uygulama, 1 Nisan'da sona erecek.

Uygulama, kış şartlarına göre önlemini almamış, kış lastiği olmayan araçların yolu kapatmasını ve insanların mağdur olmasını önlemek amacıyla başlatıldı.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ekiplerince, 1 Aralık 2015-1 Nisan 2016 arasında 87 araç sahibine 51 bin 227 lira, Emniyet Genel Müdürlüğünce 2 bin 927 araç sahibine 1 milyon 722 bin 405 lira, Jandarma Genel Komutanlığınca da 299 araç sahibine 177 bin 487 lira ceza kesilmişti.

Geçen kış, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan 3 bin 313 ticari araç sahibine, kış lastiği takmadıkları için toplam 1 milyon 951 bin 119 lira para cezası uygulanmıştı.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İZMİR LİMANI İÇİN ŞOK KARAR!.. Yeniçağ'dan Dehşet İddia: AKP Bunu da yapar mı! ÇAKICI TAVRINI KOYDU: BEN SÖYLEDİM!.. "Meral Akşener'e Büyük Teveccüh" BBP Lideri Destici 'AKP+PKK İttifakını Unuttu, Bakın Ne Söyledi Buraya Türk Ordusu Giremiyor Ama Burası Türk Toprağı! PKK terör örgütü Muş'ta Bir Asker Ve Bir Sivili Kaçırdı BM'den ŞOK Uyarı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Flaş! Yavru Saray Geliyor!