Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 236 görüntülenme )

Sürücüler Dikkat! RADAR'A Yeni Düzenleme!

İşte detaylar!

İçişleri Bakanlığı, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi`ndeki "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler gerçekleştirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, halk arasında "sabit radar" olarak bilinen TEDES, uygulamada yaşanan bazı sorunlar, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenlendi.

İçişleri ile Maliye bakanlıklarınca yapılan değişiklikler şöyle:

"Yerleşim yerleri giriş ve çıkışında yol üstü levhalar ile sabit radar uygulaması olduğuna dair ışıklı uyarı levhaları konulacak.

Sabit radar noktalarından 500 metre öncesi ve sonrasında farklı hız limiti uygulanmayacak, 500 metre öncesinde sürücüler hız limitlerini de gösterir şekilde trafik levhalarıyla uyarılacak.

Denetim yapılan yolda uygulanan hız limitinin onda birine tekabül eden mesafelerde birden fazla sabit radar denetimi gerçekleştirilmeyecek. Örneğin hız limiti saate 100 kilometre olan yerde 10 kilometre, 70 kilometre olan yerde ise 7 kilometre mesafede aynı yön ve istikamette, birden fazla sabit radar sistemiyle denetim yapılmayacak."

Yetkililer, TEDES'te vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmeye gidildiğini, böylece kısa mesafe ve zaman aralığında birden fazla cezalı duruma düşülmesinin önüne geçildiğini kaydetti.

TEDES'lerin gelecek günlerde yeni düzenlemeye uygun hale getirileceği öğrenildi.

(aa)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli'nin BU SÖZLERİ AKP'yi KARIŞTIRIR... FETÖ Soruşturması MİT’e Sıçradı! SON DAKİKA... BARZANİ'DEN REFERANDUM ÇARKI!.. Rusya'dan AZERBAYCAN'a KARŞI KRİTİK HAMLE! BODRUM'DA DEPREM! Lazkiye'de Şiddetli PATLAMA! ŞOK!.. FETÖ BAŞI UÇTU!.. DARBEYİ BAKIN KİME YIKTI!.. KIBRIS'TA AĞIR TEZGAH!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!..Meteorolojiden UYARI!