Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 200 görüntülenme )

Sürücüler Dikkat! RADAR'A Yeni Düzenleme!

İşte detaylar!

İçişleri Bakanlığı, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi`ndeki "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler gerçekleştirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, halk arasında "sabit radar" olarak bilinen TEDES, uygulamada yaşanan bazı sorunlar, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenlendi.

İçişleri ile Maliye bakanlıklarınca yapılan değişiklikler şöyle:

"Yerleşim yerleri giriş ve çıkışında yol üstü levhalar ile sabit radar uygulaması olduğuna dair ışıklı uyarı levhaları konulacak.

Sabit radar noktalarından 500 metre öncesi ve sonrasında farklı hız limiti uygulanmayacak, 500 metre öncesinde sürücüler hız limitlerini de gösterir şekilde trafik levhalarıyla uyarılacak.

Denetim yapılan yolda uygulanan hız limitinin onda birine tekabül eden mesafelerde birden fazla sabit radar denetimi gerçekleştirilmeyecek. Örneğin hız limiti saate 100 kilometre olan yerde 10 kilometre, 70 kilometre olan yerde ise 7 kilometre mesafede aynı yön ve istikamette, birden fazla sabit radar sistemiyle denetim yapılmayacak."

Yetkililer, TEDES'te vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmeye gidildiğini, böylece kısa mesafe ve zaman aralığında birden fazla cezalı duruma düşülmesinin önüne geçildiğini kaydetti.

TEDES'lerin gelecek günlerde yeni düzenlemeye uygun hale getirileceği öğrenildi.

(aa)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'lı Teröristlerle Sıcak Temas! Şırnak'ta İş Sokak Çatışmasına Dönüştü! Flaş! Barzani, Amerika'lıyla Aynı Dili Konuştu! Dikkat! Ev Almak İsteyenlere Devlet Desteği Başlıyor Pamukoğlu HDP'yi yerle bir etti... ŞOK! Ekonomik Rakamlar Ürkütücü! FLAŞ! Davutoğlu Bakınız Kimleri Hizaya Çekti! Ahmet Davutoğlu'nun, babasının 27 Mayıs'ta evlerinden alındığını söylediği

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Nusaybin'de Adım Başı BOMBA! Durum Ağır!