Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 225 görüntülenme )

Sürücüler Dikkat! RADAR'A Yeni Düzenleme!

İşte detaylar!

İçişleri Bakanlığı, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi`ndeki "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler gerçekleştirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, halk arasında "sabit radar" olarak bilinen TEDES, uygulamada yaşanan bazı sorunlar, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenlendi.

İçişleri ile Maliye bakanlıklarınca yapılan değişiklikler şöyle:

"Yerleşim yerleri giriş ve çıkışında yol üstü levhalar ile sabit radar uygulaması olduğuna dair ışıklı uyarı levhaları konulacak.

Sabit radar noktalarından 500 metre öncesi ve sonrasında farklı hız limiti uygulanmayacak, 500 metre öncesinde sürücüler hız limitlerini de gösterir şekilde trafik levhalarıyla uyarılacak.

Denetim yapılan yolda uygulanan hız limitinin onda birine tekabül eden mesafelerde birden fazla sabit radar denetimi gerçekleştirilmeyecek. Örneğin hız limiti saate 100 kilometre olan yerde 10 kilometre, 70 kilometre olan yerde ise 7 kilometre mesafede aynı yön ve istikamette, birden fazla sabit radar sistemiyle denetim yapılmayacak."

Yetkililer, TEDES'te vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmeye gidildiğini, böylece kısa mesafe ve zaman aralığında birden fazla cezalı duruma düşülmesinin önüne geçildiğini kaydetti.

TEDES'lerin gelecek günlerde yeni düzenlemeye uygun hale getirileceği öğrenildi.

(aa)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. İSKENDERUN'lu GENÇLERDEN BÜYÜK İMZA!.. ABD'den Flaş Açıklama! Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Flaş Açıklama! Bahçeli'den İLGİNÇ AÇIKLAMA! Türkiye'den Almanya'ya Yeşil Işık! DERİN TARİH DERGİSİNE ŞOK! PKK, 88'i kız 316 Çocuğu Dağa Kaçırdı! Bank Of İran Geliyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşte Böyle! HDP Projesi İngiliz Malı Çıktı!