Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2358 görüntülenme )

Suriyeliler Artık Takip Edilebilecek...

Güvenlik açığı yeniden gündemde...

Türkiye'ye yönelik son iki terör saldırısını Suriye’den gelen ve biyometrik kimlik verilen 2 intihar bombacısının yapması, güvenlik açığını yeniden gündeme getirdi.

Sadece beyan ve gösterdikleri Suriye kimliğine dayanarak parmak iziyle kayıt altına alınalarla ilgili terör ve istihbarat sorgusu yapılacak. Bu kişilerin Suriye’deki faaliyetlerinin deşifre edilmesi için de  MİT’ten destek sağlanacak.
İKİSİ DE KAYIT ALTINDAYDI

Sultanahmet’teki terör saldırısını yapan canlı bomba Nabil Fadlı, Suriye’den Türkiye’ye IŞİD’den kaçan sığınmacılar arasında gelip biyometrik kimlik almıştı. Ankara’da saldırısında canlı bomba  PKK’lı terörist Abdulbaki Sömer de kendisini ‘Suriyeli Salih Muhammed Neccar’ olarak tanıttı.

Parmak izi alındı, biyometrik kimlik verildi. Bu nedenle yeni bir güvenlik konseptine geçilmesi için de çalışma başlatıldı. Türkiye’de halen biyometrik kimlik verilen 2 milyon 584 bin Suriyeli ile ilgili istihbarat ve terör incelemesi yapılacak.(Hürriyet)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakalım Şimdi Erdoğan Ne Diyecek ÖZDAĞ ve HALAÇOĞLU'na Saldırı!.. İşte Baştan Sona Yaşananlar... EURO REKOR KIRDI! ŞOK! Yarbay Mehmet Alkan HEDEFTE! Öğretmenimize ve Mehmetçiğe İyi Haber! TSK'nın 'gizli' silahları İŞE BAKIN!.. FBI'DAN FETÖ ŞOV!.. Flaş! Akdeniz'de Sular Isınıyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!..Meteorolojiden UYARI!