Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2351 görüntülenme )

Suriyeliler Artık Takip Edilebilecek...

Güvenlik açığı yeniden gündemde...

Türkiye'ye yönelik son iki terör saldırısını Suriye’den gelen ve biyometrik kimlik verilen 2 intihar bombacısının yapması, güvenlik açığını yeniden gündeme getirdi.

Sadece beyan ve gösterdikleri Suriye kimliğine dayanarak parmak iziyle kayıt altına alınalarla ilgili terör ve istihbarat sorgusu yapılacak. Bu kişilerin Suriye’deki faaliyetlerinin deşifre edilmesi için de  MİT’ten destek sağlanacak.
İKİSİ DE KAYIT ALTINDAYDI

Sultanahmet’teki terör saldırısını yapan canlı bomba Nabil Fadlı, Suriye’den Türkiye’ye IŞİD’den kaçan sığınmacılar arasında gelip biyometrik kimlik almıştı. Ankara’da saldırısında canlı bomba  PKK’lı terörist Abdulbaki Sömer de kendisini ‘Suriyeli Salih Muhammed Neccar’ olarak tanıttı.

Parmak izi alındı, biyometrik kimlik verildi. Bu nedenle yeni bir güvenlik konseptine geçilmesi için de çalışma başlatıldı. Türkiye’de halen biyometrik kimlik verilen 2 milyon 584 bin Suriyeli ile ilgili istihbarat ve terör incelemesi yapılacak.(Hürriyet)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. BYLOCK OPERASYONDA KRİPTO ÇÖZÜLDÜ! Rusya Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'nda İsrail Bu Kez Almanya ile Piyasaya Çıktı! Ve Yılmaz Özdil AKP'yi Öyle Bir Zayıf Yerinden Vurdu ki... DOLARDA SON DURUM! Bakliyat Tüketmeniz İçin 9 Muhteşem Neden! Vicdansızlar! Askerin Benzinini Çaldılar! Sedat Peker O İddiaya Cevap Verdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vatana ve bayrağa alçakça kastedildi