Genel
04 Ağustos 2017 ( 745 görüntülenme )

ŞOK!.. BİR MİLYON SIĞINMACI ÇOCUĞA İNANILMAZ ÇENGEL!..

BİR MİLYON SIĞINMACI ÇOCUK İMAM HATİPLERE...

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Suriyeli öğrencilere yönelik din öğretimi çalıştayı düzenlendi.
 

Çalıştay'da konuşan Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz, "Suriyeli öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesi için çalışma yapacağız" dedi.

Merkezefendi Gültepe İmam Hatip Ortaokulu'nda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ile 51 imam hatip ortaokulu ve lise müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Çalıştayda Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyeliler arasında İmam Hatip Okulları hakkında farkındalığı artırmak ve bu konuda yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu.

"SURİYELİ ÇOCUKLAR İMAM HATİPLERE YÖNLENDİRİLİYOR"

Çalıştayda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Suriyeli öğrencilerin eğitim hayatları hakkında yapılacak işlemler ve imam hatip okullarına yönlendirilmesi ile ilgili bir çalıştay gerçekleştireceğiz. İlimizde ortaokul ve lise olmak üzere 51 adet imam hatip okulumuz var. İlimizde kayıtlı 868 Suriyeli öğrenci mevcut. Bu öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesi için çalışma yapacağız" dedi.

Suriyeli öğrencilerin eğitimlerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan çalışmalardan söz eden Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz, gelecek eğitim öğretim yılında Suriyeli öğrencilerin imam hatiplere erişimlerinin, arzu edilen hedefe ulaşacağını söyledi.

1 MİLYON SURİYELİ ÇOCUK

Gündüz, "2016-2017 eğitim öğretim yılında 833 bin olarak gerçekleşen kayıtlı Suriyeli çağ nüfusunun, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde bir milyon civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Suriyelilere hem Türkçe hem de kendi kültürlerini öğretecek materyaller hazırlanıyor ve yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacak" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ