Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 1192 görüntülenme )

ŞOK İDDİA!.. ABD SURİYE ORDUSUNU BİR DAHA VURDU!..

Suriye resmi haber ajansı SANA’ya konuşan askeri bir yetkili koalisyonun hava saldırılarında ‘orduya ait askeri noktalardan birinin’ vurulduğunu belirtti.


Reuters'ın haberine göre, ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye'de ordu güçlerini hedef aldı. 

ABD Savunma Bakanı James Mattis, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin öneki gün Suriye’yi vurmasını değerlendirdi. Suriye ordusuna yönelik hava saldırısının ‘ABD’nin Suriye’deki rolünü arttırdığı anlamına gelmediğini’ kaydeden Mattis, sözlerini “Ama kendi güçlerimizi koruyacağız. Ve bu ABD güçlerinden fazlası için oluşturulan bir koalisyon hamlesi. Bize karşı saldırgan adımlar atılırsa kendimizi koruyacağız” diye sürdürdü.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, ABD'nin, Ürdün sınırında Suriye hükümet güçlerine düzenlediği hava saldırısının 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.

Gatilov, ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin Ürdün sınırındaki El Tanf'ta Suriye ordusuna düzenlediği hava saldırısına ilişkin olarak, "Bu, kesinlikle kabul edilemez. Söz konusu saldırı, Suriye'nin egemenliğinin ihlalidir. Ayrıca bu, ülkedeki siyasal sürece de yardımcı olmayan bir adım" ifadelerini kullandı.

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beslediğiniz Çiçek Çocuğunuzu Zehirlemesin! FLAŞ!.. AKŞENER'DEN CANLI YAYINDA MUHTEŞEM ÇIKIŞ!.. SÖZCÜ BELGELEDİ... FEHMİ KORU'YA ŞOK!.. Muammer Güler İçin Kara Verildi Gaz 4 günde Türkiye'de FLAŞ! İran "Türkiye'deki Emanetçi"yi Buldu! Ne Kürt'ü! Bunların derdi Türk ve Anadolu! FLAŞ!.. ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELİĞİNE BAKINIZ KİM GETİRİLDİ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Motorin Alacaklar Dikkat!