Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2383 görüntülenme )

Suriye Ordusu'ndan Büyük Atak!

Haddad, mülteci krizinden Erdoğan'ı sorumlu tuttu...
  Suriye'nin Rusya Büyükelçisi Haddad, ordunun Halep'i geri alacağını söyledi. Haddad, kendilerini çok zor bir mücadelenin beklediğini söylerken, terör örgütlerinin Türkiye tarafından desteklendiğini iddia etti.

Rus Gazeta.ru'ya konuşan Suriye'nin Rusya Büyükelçisi Riyad Haddad, "Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'in bir yarısında kontrol bizde, diğer yarısı teröristlerin elinde. Rus hava birliklerinin desteğini alan Suriye ordusu, kenti kuşatarak büyük bir kara operasyonuna hazırlanıyor. Çok zor bir mücadele bizi bekliyor, çünkü teröristler Türkiye’den büyük destek alıyor” ifadelerini kullandı.

'BİRÇOK TERÖRİST SURİYE ORDUSUNA TESLİM OLDU'

Haddad, Rusya'nın düzenlediği operasyonlarda çok sayıda düşman mevzisinin ve deposunun vurulduğunu ve teröristlerin tedarik yollarının kesildiğini belirterek, operasyonların kısa sürede sonuç verdiğini vurguladı.

Haddad, Rus operasyonları sonucunda çok sayıda teröristin silah bırakarak Suriye ordusuna teslim olduğunu, birçok teröristin ise Türkiye sınırına doğru kaçtığını kaydetti. 

Bu arada Haddad, Suriyeli yetkililerin Rusya ile yakın koordinasyon içinde olduğunu, ABD öncülüğündeki koalisyon ile ise iletişim kurulmadığına dikkat çekti.


'SIĞINMACI KRİZİNİN NEDENİ ERDOĞAN' 
Öte yandan Haddad, Avrupa'da yaşanan sığınmacı krizine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın neden olduğunu öne sürdü. Haddad, "Avrupa'ya gidenlerin büyük bölümü önceden Türkiye'deki kamplarda yaşıyordu. ABD ve AB, Türkiye'nin Suriye'de sığınmacılar için tampon bölge kurma önerisini reddedince, Erdoğan sınırları açtı ve sığınmacılar Avrupa'ya gitmeye başladı. Erdoğan, bu durumu AB ülkelerine baskı aracı olarak kullandı" dedi.(Dış Basın)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BEKİR COŞKUN HAKKINDA ŞOK SORUŞTURMA! Özal, Erbakan, Cindoruk ve de Erdoğan bu büyük Halife'nin müridi ise... Lavrov'dan Erdoğan'a İlginç Yanıt! Avrasya Tüneli Geçiş Ücretleri Belli Oldu! ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE... Kürdistan çığlıkları büyüyor PKK'lılar Kılık Değiştirdi MANİSA'DAKİ ZEHİRLENME VAKASI'NDA İNANILMAZ GELİŞME!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşe Bak!.. ABD'de FETÖ ŞOV!..