Politika
09 Ekim 2019 ( 12264 görüntülenme )

'Suriye'den İLK AÇIKLAMA'

Bu arada Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna olası operasyonuyla ilgili, “Suriye, Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıdır” açıklamasını yaptı.

‘PYD’YE SİNYAL

Suriye devlet medyasının bildirdiği açıklamaya göre Dışişleri Bakanlığı, ülkenin kuzeydoğusundaki Kürtlere de mesaj yolladı ve "Hükümet akıllarını başlarına toplamaları halinde kayıp evlatlarını kucaklamaya hazırdır" ifadesini kullandı.

‘HAREKATI KINIYORUZ’

Suriye resmi haber ajansı SANA da Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı’ndan bir kaynağa dayandırdığı açıklamayı yayımladı. Açıklamada, "Suriye, Türk rejiminin şahin ifadelerini, agresif niyetlerini ve Suriye sınırının yakınında toplanmakta bulunan askeri kalabalıklarını en şiddetli ifadelerle kınıyor. Bu tehditler, Suriye toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duymayı onaylanan uluslararası yasaların ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının ağır bir ihlali" dendi.

SANA’nın haberine göre, "Erdoğan rejiminin saldırgan davranışı, Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarındaki Türk genişleme hedeflerini açıkça gösteriyor ve hiçbir bahaneyle haklı çıkarılamaz” ifadeleri de açıklamada yer aldı.

Kaynak:VOA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ