Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Haziran 2017 ( 4639 görüntülenme )

SURİYE'DE KRİTİK GELİŞME!

RAKKA SAVAŞI BAŞLIYOR

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG, Suriye'de IŞİD'in kalesi konumundaki Rakka'ya ABD destekli operasyonun önümüzdeki günlerde başlayabileceğini açıkladı.


Reuters ajansına telefonla demeç veren YPG’nin sözcüsü Nuri Mahmud, “Güçlerimiz kentin hemen dışında ve büyük operasyon birkaç gün içinde başlayacak” dedi.

ABD’nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) Rakka’nın batısındaki el Mansura beldesini IŞİD’den aldığı bildirildi.

Omurgasını ABD’nin silah temin ettiği YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) Rakka’nın merkezine ilerleyişi son aylarda devam ediyordu. Kenti boşaltmaları istenen sivil halkın ise Rakka’dan kaçışı sürüyor.

RAKKA’DAN KAÇAN IŞİD’Lİ TERÖRİSTLER PALMİRA’YA MI GİDECEK?

IŞİD’in Rakka’dan Palmira’ya hareket etmesi için YPG’nin IŞİD’le anlaşarak güvenli koridor açtığı iddialarını hafta içinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov doğrularken, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim
Kalın ise bu iddiaların MİT tarafından takip edildiğini söyledi.

Kalın, “Bu yönde emareler var. Bu yeni bir şey değil. Daha önce de yapıldı. Biz hep bunu söylüyoruz, terör örgütleri işlerine geldiğinde birbirlerini destekliyor. Bunlar oyun içinde oyuna dönüşüyor” dedi.

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Demirtaş PKK'ya Hesap Vermeye Çağrıldı İstanbul Otogarı'nda Otomatik Silahlı Saldırı Bakınız Gizli Zamlarda Sıra Neye Gelmiş... ŞOK!.. Milli Savunma Sekreterinden ÇOK AĞIR İTHAM!.. Yahudi yazardan Analiz ! RUS ASKERLERİNDEN ALÇAK ÇIKIŞ!.. EURO ve DOLAR'da SON DURUM! Türkeş'le İlgili Şok İddia!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! Özdağ'a Saldırı Girişimi!