Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 10405 görüntülenme )

Suriye'de İlk Kez Görüntülendi!

Rusya'nın Ölümcül Radarı!

Rusya'nın ürettiği ve 'ölümcül radar' olarak adlandırılan Ka-31CB tipi helikopterin Suriye'de ilk kez görüldüğü belirtildi.

Suriye'nin Lazkiye kenti semalarında görüntülenen Ka-31CB'ye Mi-35M ve Mi-28H savaş helikopterlerinin refakat ettiği ifade edildi. Gelişmiş radar sistemiyle donatılmış olan Ka-31CB'de otomatik idare sistemi de bulunuyor. Ka-31'ler, donanımları sayesinde farklı hava koşullarında gökyüzündeki ve karadaki durumu kontrol edebiliyor. Ka-31CB helikopterleri, Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri tarafından kullanılıyor.

Milliyet'te yer alan habere göre; Suriye'de Beşar Esad'ın başında bulunduğu Şam rejiminin en önemli koruyucusu Rusya, son dönemde iç savaş ülkesine tamamen yerleşmeye karar verdi. Akdeniz kıyısındaki Tartus'a kalıcı üs kuran Moskova yönetimi, ayrıca S-300 füze sistemi yerleştirdi. Son bir ay içerisinde nükleer füzelerle yüklü üç Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı'nı geçerek Suriye'ye gitti. Ayrıca halihazırda Amiral Kuznetsov uçak gemisinin başını çektiği bir Rus filosu, Kuzey Denizi'nden çıktığı yolculuğunda bölgeye doğru hareket ediyor.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RUSYA'DAN ABD'YE NOTA!.. AKP İlçe Başkanı'na Silahlı Saldırı! Dikkat! AKUT'TAN ACİL YARDIM ÇAĞRISI! ŞOK!.. Bahçeli'den ÜLKÜCÜLERE AĞIR SÖZLER! SULTANGAZİ'DE SIĞINMACILARA BÜYÜK TEPKİ!.. GERGİNLİK TIRMANIYOR... Dışişleri'nden Irak'a çok sert tepki Başınız Ağrıyorsa Eğer Bu Haber Sizin İçin! HDP'den şeytani kurnazlık

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rusya'dan Son Karar!