Reklamlar
Anasayfa » Haber
30 Mayıs 2017 ( 12316 görüntülenme )

SURİYE'DE BÜYÜK SAVAŞ KAPIDA!..

ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Suriye'de Rakka'ya yönelik operasyonun çok yakında başlayacağını söyledi.

Roma Dışişleri Bakanlığı'ndaki bir toplantıya katılan Brett McGurk, ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun 69 üyesi bulunduğunu belirterek, şimdiye kadar 4 milyon 100 bin kişiyi örgütün elinden kurtardıklarını anlattı.


'RAKKA'YA 2 KİLOMETRE MESAFEDEYİZ'

IŞİD'in kalesi niteliğindeki Suriye'nin Rakka kentine operasyonun çok kısa süre içinde başlayacağını açıklayan McGurk, burada Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile çalıştıklarını anlatarak, Rakka'ya sadece 2 kilometre mesafede olduklarını belirtti.

McGurk, operasyonun başlama tarihine ilişkin ise bir şey diyemeyeceğini de dile getirerek, "Ancak oldukça yakın olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunu Yapmayan Seçimde Oy Kullanamayacak! Özal'ı Nasıl Bilirdiniz... İçişleri Bakanlığı'ndan HDP Açıklaması! Ağbaba'dan GÜNDEMİ SARSACAK İDDİA! Dolar Patlamayla Hareketlendi ŞOK!.. EL BAB'TA IŞİD ASKERLERİMİZE SALDIRDI! MHP Çağrı Heyeti Başkanı'ndan İyi Haber! 'Çözüm Süreci' Bakın Kime Yaramış...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. AKP'Lİ VEKİL'DEN BARZANİ'YE İNANILMAZ DESTEK!