Reklamlar
Anasayfa » Haber
30 Mayıs 2017 ( 12333 görüntülenme )

SURİYE'DE BÜYÜK SAVAŞ KAPIDA!..

ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Suriye'de Rakka'ya yönelik operasyonun çok yakında başlayacağını söyledi.

Roma Dışişleri Bakanlığı'ndaki bir toplantıya katılan Brett McGurk, ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun 69 üyesi bulunduğunu belirterek, şimdiye kadar 4 milyon 100 bin kişiyi örgütün elinden kurtardıklarını anlattı.


'RAKKA'YA 2 KİLOMETRE MESAFEDEYİZ'

IŞİD'in kalesi niteliğindeki Suriye'nin Rakka kentine operasyonun çok kısa süre içinde başlayacağını açıklayan McGurk, burada Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile çalıştıklarını anlatarak, Rakka'ya sadece 2 kilometre mesafede olduklarını belirtti.

McGurk, operasyonun başlama tarihine ilişkin ise bir şey diyemeyeceğini de dile getirerek, "Ancak oldukça yakın olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HAKİM'DEN TALEPLERE RET!.. SARRAF VE HALK BANKASI DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLÜYOR... Rus Savaş Uçağından Gözdağı! Rusya Erdoğan'a Öyle Bir Cevap Verdi ki... GÜNDEM SARSILACAK! Almanya TÜRKİYE'YE ÖYLE BİR MESAJ GÖNDERDİ Kİ... YPG'den GARİP ÇIĞLIK! Şimşek'ten KRİTİK ABD MESAJI!.. ABD'DEN MÜDAHALE SİNYALİ: SABRIMIZ BİTTİ!.. Birden Fazla Bankaya Borcu Olanlar DİKKAT!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Diyanet İşleri Başkanı'ndan İLGİNÇ VAAZ!..