4010 görüntülenme16 Şubat 2020
Sultanbeyli’de AKP’li belediyenin açıkladığı yüksek tapu rayiç bedelleri vatandaşların sert tepkisini çekti. Belediye önünde eylem yapan vatandaşlar aldıkları maaşlarla tapu rayiç bedellerini ödemeyeceklerinin altını çizdi.

EMEKLİ MAAŞIYLA BU NASIL ÖDENİR
Sultanbeyli’de vatandaşların tapu bedeli mağduriyeti sürüyor. Vatandaşlar, belediye binası önünde düzenledikleri eylemde AKP’li yönetime sert tepki gösterdi. Sosyal medyada gündem olan videoda vatandaşlardan birinin “Benim kocam emekli, bin 600 lira maaş alıyor. Ben nasıl ödeyeyim bu maaşla 200 bin lirayı?” dedi.

ÇALMAYA DOYMUYORLAR
Bir vatandaş ise “Dinimizi, imanımızı sömürerek iktidara geldiler. Şimdi de çalmaya doymuyorlar.” İfadelerini kullandı. Belediye önündeki eyleme katılan bir başka vatandaş ise Sultanbeyli Belediye Başkanı’nın çıkıp açıklama yapması gerektiğini belirtti.

NE OLMUŞTU?
AKP’li Sultanbeyli Belediyesi’nin açıkladığı yüksek tapu rayiç bedelleri vatandaşların büyük tepkisini çekmişti. Geçtiğimiz günlerde belediye binası önünde toplanan vatandaş, görüşme talebini reddeden AKP'li Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'e istifa çağrısı yapmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ