Politika
12 Aralık 2017 ( 1296 görüntülenme )

"SOYLU'DAN MATRUŞKA AÇIKLAMASI"

SOYLU: FETÖ MATRUŞKA GİBİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teftiş kurulu olarak, polis başmüfettişleri olarak, birinci öncelikli göreviniz FETÖ ile mücadele etmektir. Bunun (FETÖ) tam anlamıyla bittiğini söyleyenler yanılmaktadır. Bir matruşka gibi açıyorsunuz içinden çıkıyorlar, açıyorsunuz içinden çıkıyorlar" dedi.

Bakan Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın Merter'deki Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Müfettişlik Temel Eğitimi ve Güncelleme Semineri'ne katıldı. 

Süleyman Soylu, konuşmasında FETÖ ile yürütülen mücadele üzerine açıklamalarda bulundu. "Teftiş kurulu olarak, polis başmüfettişleri olarak, birinci öncelikli göreviniz FETÖ ile mücadele etmektir" diyen Bakan Soylu, şunları söyledi:

"BİR MATRUŞKA GİBİ AÇIYORSUNUZ İÇİNDEN ÇIKIYORLAR"

"Bunun (FETÖ) tam anlamıyla bittiğini söyleyenler yanılmaktadır. Bir matruşka gibi açıyorsunuz içinden çıkıyorlar, açıyorsunuz içinden çıkıyorlar. Evet, 15 Temmuz gecesi olanlar, bu hadiseyi Türkiye'nin başına getirmeye çalışanlar bugün yargılanıyorlar ve Türkiye içinde olanlar gerekli cezaları alıyorlar. Sizin, kendi mesleğiniz içerisinde tanıdıklarınız ve yıllarca FETÖ'nün bayraktarlığını yapanları tanıyorsunuz, teşkilat tanıyor ve gereğini yerine getiriyor."

"TEMİZLENDİĞİNDEN EMİN OLANA KADAR BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ"

İçişleri Bakanı Soylu, FETÖ'nün diğer örgütler gibi olmadığını devleti hastalık gibi sarmaya çalışmış bir örgüt olduğunu kaydetti. Soylu, "Bu hastalıklı yapıdan tek bir hücre kalmayana kadar ve temizlendiğinden emin olana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz" dedi.

"55 BİN 665 TUTUKLAMA GERÇEKLEŞTİ"


Bakan Soylu, "15 Temmuz hain darba girişiminden bugüne kadar darbe girişimiyle, FETÖ ile iltisaklı olduğu düşünülen toplam 55 bin 665 tutuklama gerçekleşti. Örgütün şifreli haberleşme aracı olan 'Bylock'un 102 bin 596 tekil kullanıcısı olduğu tespit edildi. Bunların 23 bin 171'ine adli işlem uygulandı. İçişleri Bakanlığı bünyesinde 14 bin 754 kişi görevden uzaklaştırıldı, 29 bin 261 kişi de ihraç edilmiş toplam 44 bin kişiye gerekli araştırmalar, soruşturmalar değerlendirmeler sonucunda gerekli işlemler gerçekleştirildi.

Titiz bir çalışma yürütülmektedir. Bunun neticesinde göreve iade edilenler de oldu. Bu konuda bakanlığımız bünyesinde 7 bin 602 kişi de görevine iade edilmiştir. FETÖ soruşturması kapsamında iptal edilen pasaport sayısı da 234 bin 419'dur" dedi.

"15 TEMMUZ'DAN SONRA ALDIĞIMIZ MESAFEYİ BİR GÜNDE KAPATIRLAR"

Bakan Soylu FETÖ'nün çok ciddi şekilde örgütlenen, birden fazla stratejisi olan, önemli bir stratejik akıldan destek alan, başlı başına istihbarat ağı olan, silahlı ayağı olan, gelen emir ne kadar vahşice olursa olsun itaat eden geniş bir yapı olduğunu vurguladı. Soylu, "İçerideki bu kararlılığımızdan bir an olsun vazgeçelim, çok net söylüyorum; 15 Temmuz'dan sonra aldığımız mesafeyi bir günde kapatırlar" dedi.

"ARKASINDA KOSKOCA BİR AMERİKA YOK DEĞİL Mİ?"

Süleyman Soylu, "FETÖ sadece FETÖ mü? Biz bu kadar ahmağız, bununla uğraşıyoruz öyle mi? Arkasında koskoca bir Amerika yok değil mi? 15 Temmuz'u bir meczup yaptı öyle mi? Bizim de buna inanmamızı istiyorlar. 15 Temmuz'un sabahı eğer bu darbe başarılı olmuş olsaydı Allah muhafaza ilk alkışlayanlar ve kabul edenler, bugün bize müttefik diye geçinen ülkeler olacaktı. Hiç bundan kuşkunuz olmasın. Beceremediler ve gerçekleştiremediler" diye konuştu.

Seminere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile polis başmüfettişleri katıldı.

kaynak:dha

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ