AKP'den istifa eden eski Konya milletvekili Ömer Ünal "AK Parti’yi artık Pelikan medyası yönetiyor" ifadeleriyle eski partisine tepki gösterdi.

AKP’Yİ PELİKAN MEDYASI YÖNETİYOR

Eski AKP’li isimler Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun partiden ayrılarak yeni parti çalışmalarına hız vermesiyle birlikte, AKP’den de kopuşlar sürüyor. AKP'den istifa eden eski Konya milletvekili Ömer Ünal da, "AK Parti’yi artık Pelikan medyası yönetiyor" açıklamasında bulundu.

‘TROLLER DEVREDE’

26. Dönem Konya milletvekili Ömer Ünal, AKP'den istifa etmesinin ardından Medya Notu isimli siteye açıklamalarda bulundu. Ünal, konuya ilişkin açıklamasında, “Bugün Ak Parti maalesef tabandan gelen beklentilerin ötesinde teşkilatların, halkın beklentilerinin ötesinde bir grup trol ve Pelikan medyası tarafından yönetilmeye başladı.” ifadelerini kullandı. AKP'den istifa eden 26. Dönem Konya milletvekili Ömer Ünal'ın açıklamasından önemli başlıklar şöyle;

‘BİR GRUP TROL VE PELİKAN PARTİYİ YÖNETİYOR’


“AK Parti’nin bugün bu kurucu ilkelerinden uzaklaşmasından dolayı, parti içi demokrasi kalmamasından dolayı istifa ettim. Bugün Ak Parti maalesef tabandan gelen beklentilerin ötesinde teşkilatların, halkın beklentilerinin ötesinde bir grup trol ve Pelikan medyası tarafından yönetilmeye başladı. Ak trollerin, Pelikan medyasının yönlendirmesiyle vatandaşın istekleri, beklentileri, özellikle teşkilatların talepleri dikkate alınmadı. Ve süreç bu noktaya geldi.

‘PELİKANCILAR POLİTİKA ÜRETİYOR’


“Partisine yarar sağlamak için kendi yiyeceğini bile yanında taşıyan vefakar teşkilat mensuplarının söylemlerini AK Parti üst yönetimi dikkate almadı. Pelikancıların istekleriyle politikalar üretildi. Ak Parti’de samimiyetle, ihlasla çalışmış, kuruluşunda yer almış, bakanlık yapmış, başbakanlık yapmış, partide genel başkanlık yapmış biri ihraç edildi bugün. Türkiye tarihinde ilktir. Davutoğlu’nun eleştirilerini dikkate almadan birtakım haksız gerekçelerle disiplin kuruluna ihraç talebiyle sevk edilmesi emin olun bizleri son derece yaraladı”.

‘GÜZEL GÜNLER GELECEK’

“Trenden inenler değil itilenler olduk. Bu da elit kesimin parti yönetimini devralmasından kaynaklandı. Kendilerine rakip görüşleri, kişileri partiden uzaklaştırmak için her türlü tezvirat ve hakarette bulundular. Bundan sonra yeni bir süreci inşallah Sayın Ahmet Davutoğlu başkanlığında başlatmış olacağız. İnşallah bundan sonra 82 milyon ile güzel günler gelecek. İnşallah ahmet Davutoğlu ile güzel günler gelecek. İnşallah adaletli güzel günler gelecek. Gelecek bir gün inşallah”.

PELİKAN GRUBU NEDİR?
Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016'da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nu yerden yere vuran Pelikan Bildirisi yayımlamıştı. Pelikan Darbesi olarak anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu'nun istifasına kadar gitmişti.

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ