Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2423 görüntülenme )

Şu İşe Bakın! Teröristler İlçede Güpe Gündüz Kol Geziyor!

Yer ; Şırnak...
 Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi bir grup, Şırnak’ın İdil ilçesindeki iki okulu basarak, öğrencilerden okulları boykot etmesini istedi. Bunun üzerine okulları süresiz boykot eden öğrenciler, yürüyüş yaptı.

Polis, öğrencilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

İdil’de YDG-H üyesi teröristler, Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan Bener Cordan İlköğretim Okulu ile Anadolu Lisesi’ni bastı.

Sınıflara giren teröristler, öğrencileri topladıktan sonra, bir süre propaganda yapıp, okulların süresiz boykot edilmesini istedi. Bunun üzerine ilçedeki birçok okulun öğrencileri, okulları boykot ederek, yürüyüş yaptı.

Çarşı merkezine kadar yürüyen öğrencilere, polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bunun üzerine ara sokaklara dağılan öğrencilerden bazıları polise taşlarla saldırdı. İlçede, 1 kişinin gözaltına alındığı olaylar sürüyor.  


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne FETÖ Operasyonu! HAKKARİ'DE BİR BİNBAŞIMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ!.. İki Polisimize Suikast! Şeker Hastaları için Büyük Umut! KOMŞUDA SICAK GELİŞME!.. Şemdinli'ye 100 Zırhlı Askeri Araç Gönderildi Meteorolojiden UYARI! Benzin ve Motorine Büyük Zam!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan Yıldız'dan 'Türkeş' İddialarına Yanıt