Sağlık
28 Ağustos 2019 ( 442 görüntülenme )

ST Petersbourg Valiliğinden YAKIN TAKİP!..

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesine kaldırılan Rusya vatandaşı 12 yaşındaki Alisa Adamova'nın hayati tehlikesi sürüyor. Bodrum'da kaldığı otelin havuzunda yüzerken kolunu pompa borusuna kaptıran ve Denizli’deki hastanenin yoğun bakım ünitesinde bulunan 12 yaşındaki Rus kızın ailesi, çocuklarının durumu stabil hale gelene kadar St. Petersburg’a nakledilmemesi kararı aldı.

ST PETERSBOURG VALİLİĞİ DEVREDE

Daha önce Saint Petersburg Valiliği, Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde bulunan ve durumu halen ciddiyetini koruyan kızın, yeni komplikasyonlar olmazsa birkaç gün içinde Rusya’ya gönderilebileceğini açıklamıştı. Ancak minik kızın ebeveynleri, çocuklarının durumu iyileşmeden Rusya’ya gönderilmesinden vazgeçme kararı aldı. Aile, St. Petersburg’a uçma fikrine sıcak bakıyor olsa da bunu yalnızca kızlarının sağlığı adına en düşük risk oluşturacak koşullarda uygun görüyor.

ST PETERSBOURG’TAN DESTEK

St. Petersburg'dan ailesiyle Türkiye'ye tatil için gelen 12 yaşındaki bir kız çocuğu, Bodrum’da kaldığı otelin havuzunda yüzerken pompa borusunun içine çektiği kolunu kurtaramamıştı. Son anda birkaç kişinin müdahalesiyle boğulmak üzereyken sudan çıkarılarak Denizli'de bir hastaneye kaldırılan kız, yoğun bakıma alınmıştı. Geçtiğimiz hafta St.Petersburg’dan gönderilen doktor ekibi de, komada olan 12 yaşındaki kızın durumu hakkında Türk meslektaşlarına yardım etmek için Türkiye’ye uçmuşlardı.

Kız çocuğunun babası, hastane yakınında 1 haftalık konaklama ücretinin tur operatörü tarafından karşılandığını belirterek kızlarının yanında bir hafta daha kalacaklarını duyurmuştu.

Kaynak:Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ