İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil Oral'ın, Meclis gündemine taşıdığı Türk Bayrağı ve Atatürk'ü sözde fetvalarla hedef alan site BTK tarafından erişime kapatıldı.

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Türk Bayrağı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü sözde fetvalarla hedef alan "ilimvecihad.net" sitesini Meclis gündemine taşımıştı. Konuya ilişkin ilgili bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı'nın cevaplaması üzerine soru önergesi veren Oral, "Diyanet İşleri, İletişim Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ne yapmaktadır?" diye sormuştu.

O SİTE KAPATILDI

Ankara Milletvekili Oral'ın, skandalı gündeme getirmesinin ardından ilgili sitenin BTK tarafından kapatıldığı ortaya çıktı. Sitenin kapatıldığını Twitter hesabından duyuran Oral'ın açıklamaları şöyle:

"Soru önergeleri ve açıklamalarla gündeme getirdiğimiz; Türk bayrağı ve Atatürk'e sözde fetva ile hakaret eden internet sitesi BTK kararıyla erişime kapatılmıştır. Yetkililere teşekkür ediyorum. Benzeri siteler ve sosyal medya hesaplarına da aynı işlem yapılmalıdır. Takipçisiyiz!"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ