Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 3422 görüntülenme )

SÖZCÜ'YE ŞOK BASKININ İŞTE GEREKÇESİ!..

AĞIR İDDİA: ÖRGÜT ÜYESİ OLMAMAKLA BİRLİKTE ÖRGÜT ADINA SUÇ İŞLEMEK

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında 'Fethullahçı Terör Örgütü adına suç işlemek' suçlamasıyla operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine adreslerinde gözaltı ve arama işlemi yapıldı.

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında ‘FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek' suçlamasının da aralarında bulunduğu birden çok iddia ile operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi.

"ÖRGÜT ÜYESİ OLMAMAKLA  BİRLİKTE ÖRGÜT ADINA SUÇ İŞLEMEK"

Sabah gazetesinden Nazif Karaman'ın haberine göre, savcılığın ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek', ‘cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak' suçları kapsamında verdiği talimat üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gazete sahibi ve çalışanlarının adreslerinde gözaltı işlemi gerçekleştirdi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden alınan karar gereği şüphelilerin adreslerinde arama işlemi de yapıldı. Burak Akbay'ın yurtdışında bulunduğu öğrenildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Melda Olgun ve Gökmen Ulu'nun gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’nin milletvekili aday listesi Anadolu Adliyesi'nde Hareketlilik! Kadirov Türkiye'ye Nefret Kustu Paralel Yargı Ağına Neşter Geliyor ! Tunceli'de Çatışma Sürüyor! MİT Destekli Operasyon! Tuğrul'un Tek Derdi MHP İran’a Ambargonun Kalkması Türkiye’yi Nasıl Etkileyecek

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şu Laflara Bir Bakın Hele! Rusya Çizmeyi Aştı!