Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 7828 görüntülenme )

ŞOK BASKIN!.. SÖZCÜ'den İLK AÇIKLAMA...

ÜLGEN: DELİL YOK EDİLİYOR

Sözcü’ye yönelik algı soruşturmasına ilişkin 6 kez savcının değiştiğine değinen Avukat Celal Ülgen, “Hiçbir savcı suç unsuru görmediği için buna cesaret edemedi. Ama en sonunda Batman'dan gelmiş olan bir savcı arkadaş, eski Batman Savcısı, arama ve el koyma kararı veriyor” dedi. 

 Avukat Celal Ülgen şunları söyledi:

“EL KONULAN IPAD'İN İMAJI ALINMADI, DELİL YOK EDİLİYOR”


“Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın şu anda Sarıyer'deki evindeyim. Sabah yedi buçuktan itibaren arama ve el koyma kararı var. Güvenlik şubeden polisler evde arama yaptı. Şu anda araç aramasına geçiyorlar. Bir Ipad var el konulan. O Ipad'i götürecekler ancak benim bütün ikazlarıma rağmen imajı alınmadı. Aslında imaj almak polisin yararına bir şey. Kendi delilini kendisi yok ediyor. Bunu anlatamıyoruz ne yazık ki. Özellikle FETÖ soruşturmalarında bu türlü imaj almadan yapılan el koyma daha sonra imaj alınmadığı için delil hükmünü kaybedecek. Bunu anlatmaya çalışıyoruz.”

“HİÇBİR SAVCI SUÇ UNSURU GÖRMEMİŞTİ AMA…”

“Altı defa savcı değişti”
diyen Avukat Ülgen şöyle devam etti: 

“Her defasında savcı arkadaşlar, ben yetmiş sayfalık çok ayrıntılı ve fotoğraflarla savunma gönderdim, o savunmayı okudular. Hiçbir savcı suç unsuru görmediği için buna cesaret edemedi. Ama en sonunda Batman'dan gelmiş olan bir savcı arkadaş, eski Batman Savcısı, arama ve el koyma kararı veriyor. Arama kararının bir kopyasını istedim, gizlilik kararı nedeniyle bunun örneğini vermek istemediler. Arama kararı bu kapsamda değildir, bunun uyarısını yaptım.”

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Danıştay'dan AKP'ye TOKAT! FLAŞ! Bu da Oldu ama Bakınız Kimin Sayesinde! İstanbul Emniyeti Harekete Geçti! 1 Kasım 2015 İzmir Seçim Sonuçları Merhum Siyasetçinin Kızı İzmir'de Ölü Bulundu! CHP'li Mustafa Akaydın'a Büyük Şok PYD Mevzileri VURULUYOR! PASAPORT BAŞVURUSU YAPACAKLAR DİKKAT!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan O Silahı Açıkladı! Milli Lazer ‘Havan’a Karşı