8662 görüntülenme 06 Ocak 2021
Türkiye'nin en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil, Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik sarf ettiği "PKK yardakçıları" ifadesi hakkında konuştu. "Bana PKK'lı diyecek adam değil İçişleri Bakanı, feriştahı olsun anasının karnından doğmadı" diyen Özdil, açıklamasının devamında Soylu'ya imzalı üç kitap göndereceğini açıkladı.Yılmaz Özdil, şu ifadeleri kullandı:

'SOYLU BU, YARIN EN BAŞARILI GAZETECİ YILMAZ ÖZDİL DE DİYEBİLİR'
* “PKK yardakçısı” dedi benim için. İt ürür kervan yürür diyerek ‘it’ olduğumu söyledi. “PKK’lısın sen” dedi. Şimdi ben Süleyman Soylu’yu çok severim. Benim en takdir ettiğim politikacıdır çünkü Türkiye’deki politikacı seviyesinin sözlük karşılığıdır aslında Süleyman Soylu. Bu yaptığı açıklamadan memnun da oldum çünkü aynı arkadaş daha önce “Tayyip Erdoğan’ın hurdasını çıkaracağım”, “Bu AKP gırtlağına kadar yolsuzluğu batmış partidir” diyordu sonra gitti o partide genel başkan yardımcısı, şimdi içişleri bakanı oldu. Bugün bana PKK’lı deyip yarın bana “Türkiye’nin en başarılı gazetecisi Yılmaz Özdil’dir” diyebilir.

'SOYLU GÜLEN'E ÖVGÜLER DÜZERKEN'
* Bu kitap, Er Mektubu Görülmüştür. Balyoz mağduru kahraman Türk subaylarına gönderilen destek mektuplarından derlenmiş bir kitaptır. Maltepe Askeri Cezaevine tıkılan kahraman Türk subayları tarafından derlenmiş bir kitaptır. Bu kitap, Süleyman Soylu, FETÖ televizyonunda Fetullah Gülen’e övgüler düzerken, Fetullah Gülen ve onunla birlikte iş tutanlar tarafından kumpas kurulan Balyoz mağduru kahraman Türk subayları tarafından yazıldı. Bu kitabın içindeki mektuplar, Türk halkının bu subaylara yazdığı mektuplardan oluştu. Bu mektup kampanyasını ben başlattım. Bu üç kitabı ben imzalayarak Süleyman Soylu’ya göndereceğim."

'BANA PKKLI DİYECEK DAHA ANASINDAN DOĞMADI'
* Bana PKK’lı diyecek adam değil İçişleri Bakanı, feriştahı olsun anasının karnından doğmadı. İçişleri Bakanı eğer kendisine biraz saygısı varsa benden özür dilemeli. Ve aynı zamanda bu kitapta yer alan kahraman subaylardan, kahraman şehit ve gazilerden de özür dilemeli. İşinize gelmeyen adama PKK’lı yaftası yakıştırmak ancak sonucu özürle bitmesi gereken bir eylemdir. İçişleri Bakanı benden özür dilemeli. Bakın ben, işte bir takım yobazlar tarafından ölümle tehdit edilen gazetecilerden biriyim."

'BİZİM KERVANIMIZ 19 MAYIS'TA YOLAA ÇIKTI, İLELEBET YÜRÜYECEK ÇOK ŞÜKÜR'
* Tek değilim, maalesef hepimiz bu durumdayız. Bakın şimdi benim can güvenliğim dolayısıyla normal şartlarda valiliğe başvurup, emniyetten kendime koruma istemem lazım. Kardeşim bana koruma talimatı vermesi gereken adam beni tehdit ediyor. Böyle içişleri bakanı olur mu? Böyle demokrasi olur mu? Bunu korktuğum ya da çekindiğim için söylemiyorum, vız gelir tırıs gider. Yoksa bu mesleği zaten yapmazdım. Ama bir gerçeği ifade ediyorum. Bizi korumakla görevli kişi bizi tehdit ediyor. İt ürür kervan yürür meselesine gelince, bizim kervanımız 19 Mayıs’ta yola çıktı ilelebet yürüyecek çok şükür.

NE OLMUŞTU
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerde yemek yerken askerlerle verdiği fotoğrafını eleştiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'i hedef almıştı. Yılmaz Özdil, Süleyman Soylu’nun Berbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığında yerde yemek yerken askerlerle verdiği fotoğrafa eleştirilerde bulunmuş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “38 yıldır bu memlekette gazetecilik yapıyorum, terörün en saldırgan dönemlerinde sınır karakolları gördüm, Türk askerinin postalını çıkarıp yerde yediğini ilk defa görüyorum” demişti.

Süleyman Soylu, Özdil’in bu paylaşımına sosyal medya hesabından yanıt vermişti. Soylu, açıklamasında, “Yıllar sonra, üç ay önce üstlendiğimiz Belbuka Üst Bölgesi sadece PKK'nın değil, PKK yardakçıları Yılmaz Özdil ve medya faresinin de psikolojisini bozmuş anlaşılan… Bizim köyde şöyle söylerler; İt ürür kervan yürür!” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ