4792 görüntülenme 17 Kasım 2020
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ahad Andican, Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'un İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakkında 'Ya Kanal, Ya İstanbul' şeklindeki afişlerİ gerekçe gösterilerek soruşturma açılmasıyla ilgili yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

‘AKP’NİN İŞİ BU’
"Belediye kaynaklarını siyaset için, parti için, siyasi figürler için kullanma geleneği AKP ile başlamıştır, AKP ile devam etmiştir" diyen Ahad Andican'ın Süleyman Soylu'ya sert tepki gösterdiği açıklamaları şöyle:

‘BELEDİYE KAYNAKLARINI KULLANAN AKP’

"O zaman bu doğrultuda bir inancı varsa ve doğruyu söylüyorsa Tayyip Bey bu şehire belediye başkanı olduktan sonra yani neredeyse 25 yıl... Biz AKP belediyelerinden öğrendik parti için veya siyaset için belediye kaynaklarının kullanılması sürecini. Her seçim döneminde, her açılış döneminde bütün İstanbul'un yolları AKP bayraklarıyla donatılırdı."

'İNSAN AKLIYLA ALAY ETMEYİN’
“Sayın Cumhurbaşkanı o dönemde Başbakan "Hoşgeldin Başbakanımız" diye bütün caddeler süslenirdi. Bunlar kimin kaynağından yapılıyordu? Parti kaynağından mı yapılıyordu? Hepsi belediye kaynağından yapılıyordu. Şimdi Sayın Bakana sormak lazım; "Ben onlara da açardım" diyor. O zaman o 25 yılın tamamına açması lazım. Şu anda AKP belediyeleri Anadolu'da hepsine açması lazım. İnsanı aptal yerine koymanın alemi yok. "Öyle bizi övseydi ben yine açardım" kimseyi aptal yerine koymasın.”

ALTAYLI’DAN ZOR SORU
Fatih Altaylı, Habertürk canlı yayınına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Eğer Ekrem İmamoğlu, bu kaynakları Kanal İstanbul'u desteklemek için, Yani bu Kanal İstanbul mutlaka yapılmalı, Kanal İstanbul'u alkışlıyoruz, Kanal İstanbul'a helal olsun..." diye kullansaydı. O zaman yine kendisine yine kamu kaynaklarını kullanmaktan suçlama yöneltecek miyzdiniz?" diye sormuş. Süleyman Soylu'da "Aynen yöneltirdim" yanıtını vermişti.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ