CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlenen grup toplantısında konuştu. 

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" başlıklı yazısı sonrası hakaret ettiği Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e destek verdi ve ‘Saygı Öztürk yazdıysa doğrudur. İçişleri Bakanı'nın, Öztürk'ten özür dilemesi lazım’ dedi.  Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘KAZANAN DEMOKRASİ OLDU’
* Bugün 23 Haziran. İstanbul seçiminin birinci yılı. Bizler “Martın Sonu Bahar” diyerek yola çıktık. Dilimizde baharın coşkusu, yüreğimizde insan sevgisi vardı. Martın sonu bahar oldu ve İstanbullular Ekrem İmamoğlu’nu başkan seçti. Kazanan demokrasi oldu.”

‘GÜN GELECEK ONLARIN DA AVUKATA İHTİYACI OLACAK’
* Yargıyı kontrol altına aldılar, savcıyı kontrol altına aldılar. Sıra geldi avukatlara, savunmaya… Savunma kutsal bir haktır. Başka işin yok mu senin! Baroların yürüyüşünü saygıyla karşılıyoruz.” Avukatlar için desteğe gittiğimizde o çadırın açılmasına izin vermeyenler şunu unutmasınlar: Gün gelecek o avukatlara ihtiyaç duyacaksınız… Yargı reformunu yaptığımızda savcılar hakimlerin yanında değil, eşitleri olan avukatların yanında olacaklar”

‘BAKAN SOYLU ÖZÜR DİLEMELİ’
* İçişleri Bakanı gazeteci Saygı Öztürk’ü ağır bir şekilde suçladı. Saygı Öztürk saygın ve duayen bir gazetecidir, fikri takip yapar. Bütün haberlerinin arkasında durmuştur. Saygı Öztürk yazdıysa doğrudur. İçişleri Bakanı’nın, Saygı Öztürk’ten özür dilemesi lazım. Saygı Öztürk şunu diyor: Eğer haberimle namusa el uzatırsam o eli kendim keserim, o kalemi kendim kırarım”

‘BUNLARDA AHLAK YOK’
* Trabzon’da bir kişi işçi kadrosuyla işe giriyor. KPSS’ye girmeden memur yapılıyor. Özel kalem müdürü yapılıyor, oradan memurluk veriliyor. Beyefendi güçlü bir torpile sahip. Daha sonra Ankara’da kültür müdürü oluyor. Bunlarda ahlak yok!”

SOYLU NE DEMİŞTİ
Süleyman Soylu ‘Saygı Öztürk için 'İnsanlık görevimi yapıyorum. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır.' demişti.

TEPKİ AĞIR 'BIRAK NUMARAYI İSTİFA'

Öte yanda CHP'li Özkoç, mecliste düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun siyasetçileri, gazetecileri, akademisyenleri hedef gösterdiğini ifade ederek Gazeteci Müyesser Yıldız'ın bu tehditler ve hedef göstermeler nedeniyle tutuklandığını söyledi. Özkoç konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

‘BIRAK NUMARAYI, ÇIK İSTİFA ET’
“Süleyman Soylu her seferinde yaptığı işlerden sonra milletin ‘Böyle bakan olmaz’ dediği günlerde istifa eder gibi yapıyor. Ama gereğini yapmıyor. O koltuğa yapışıp duruyor. Bir bakan bir gazeteci ile ilgili bu sözleri kullanamaz. Bu sözleri kullanan bir İçişleri Bakanı artık o koltukta oturmamalıdır. Numaradan istifa etmeyi bırak. Türkiye Cumhuriyeti artık seni sırtında taşımak istemiyor. Türkiye’nin ayıbı olmaktan çık, istifa et!"

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ