3309 görüntülenme07 Eylül 2019
İçişleri Bakanı Soylu'nun “İstanbul’a da mı kayyum atanacak?” sorusuna verdiği “Onu Pazar sabahı açıklayacağım” yanıtına tepkiler sürüyor. Soylu'nun sözlerine ilişkin olarak Cumhuriyet Tv’ye özel açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı CHP'li Özgür Özel,''AKP, Süleyman Soylu ile siyaset ortamını trollüyor’ diyerek tepki gösterdi. Özel’in konuya ilişkin açıklaması şöyle;

‘SİYASİ TROL’

''Olmayacak bir şey söylüyor. Kayyumu dinlendirerek kendini gündemde tutmaya çalışıyor. Pejmürde lafıyla kendini gündeme getirdi. Şimdi de pazar gününü bekleyin diyor. Sanki kayyumla ilgili birşey. Süleyman Soylu siyaseten troldür. AK Parti, Süleyman Soylu ile siyaset ortamını trollemektir. Yaptığı şey gündemi dağıtmaktır.”

‘YENİKAPI GÜNDEMİNİ DAĞITMAK İSTİYOR, PAZAR GÜNÜNÜ TROLLÜYOR’

“Bilmiyor muyuz; Yenikapı'ya dünya kadar israf aracı diziliyor. Pazar günü Ekrem İmamoğlu, o araçların nasıl İstanbullu'nun cebinden çıktığını, küçücük bir araca bile 10 kilometrode 60 litre benzin yaktırdıklarını. O benzinlerin İstanbullu'nun cebinden nasıl çalındığını. O binlerce aracın kimlere tahsis edilmiş olduğunu; AK Parti yöneticilerine, il, ilçe başkanlarına, yandaş derneklere... Bunların konuşulacağını biliyor. Pazar gününü trollüyor'' ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'A KAYYIM TEHDİDİ

Ankara'da katıldığı bir toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu, kendisine yöneltilen “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı da eleştirmiştiniz. ‘Pejmürde ederim’ demiştiniz. İstanbul’a da mı kayyum atanacak, pejmürde kelimesini nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna “Onu Pazar sabahı açıklayacağım” ifadeleriyle yanıt vermişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ