4083 görüntülenme08 Haziran 2019
Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmadan önce TV8’deki Sağ Duyu programında sarf ettiği sözler sosyal medyada tekrar paylaşılmaya başlandı.

Soylu: YÜZDE 70 BU KENTTE YAŞAMAKTAN MEMNUN DEĞİL’

Katıldığı programda AKP'ye yönelik eleştiriler yapan Soylu, 'İş şansınızın başka bir yerde olabileceğini düşünseniz İstanbul’da yaşar mısınız?' sorusuna insanların yüzde 70’inin hayır dediğini belirterek “Bir kentte yaşayan insanların yüzde 70’i eğer o kentte yaşamaktan memnun değilse bu kentin yöneticileri sorumludur. Ankara için de aynı şey geçerli. Sonra ben belediye başkanlığı yapıyorum diyorsunuz. Alın kafanız çalın belediye başkanlığını” ifadelerini kullanmıştı.

HANİ YOLLAR HANİ PARKLAR HANİ ALANLAR


Soylu, konuşmasının devamında Belediyelerde milyar dolarlarca kaynak yönetildiğini ve bu kaynağın o kentin yarınları için kurgulandığını ifade ederek “Hani yeni çevreyolları? Hani insanları rahatlatacak alanlar? Hani Kent parkları? Hiçbiri yok İstanbul’da da yok Ankara’da da yok” açıklamasında bulunmuştu.

"BİZDE İFTİRA, MONTAJ YOK HAKİKAT VAR"


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Soylu’nun AKP’li belediyeleri eleştirdiği videoyu paylaşarak “Bizde iftira, montaj yok hakikat var, buyrun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ