İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bana kızıyorlar, böyle konuşuyorum diye onların vekilleri. Ben onlara milletvekili demiyorum, kimse kusura bakmasın. Demem, demeyeceğim de. Onlar terörün vekili, onlar PKK'nın vekilidir " dedi.

Soylu, Kapaklı ilçesi meydanındaki mitingde, terörle mücadelenin sonuçlarının huzur olarak doğu ve güneydoğu illerinde görülmeye başladığını söyledi. Kapaklı'da olduğu gibi Diyarbakır'da, Mardin'de, Siirt'te, Batman'da da vatandaşların huzur içinde olduğunu anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘HDP’Lİ VEKİLLER TERÖR ÖRGÜTÜNÜN VEKİLLERİDİR’

“Oradaki kardeşlerimiz de huzur içinde. Terör örgütünün esamesi okunmuyor esamesi… Bana kızıyorlar, böyle konuşuyorum diye onların vekilleri. Ben onlara milletvekili demiyorum, kimse kusura bakmasın. Demem, demeyeceğim de. Onlar terörün vekili, onlar PKK'nın vekilidir. Onların kendi adına bir söz söyleme ihtimali yok, onlar robotturlar, robot. Karakterleri ve şahsiyetleri yok” diyerek HDP’yi bir anlamda terörist ilan etti.

NELER OLUYOR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları işte böyle…
Soylu diyor ki ’HDP vekilleri milletin vekili değil pkk terör örgütünün vekilleri’ diyor. Diyor ama işte tam da bu noktada işler karışıyor çünkü adı ‘Halkların Demokrasi Partisi’ olan bu HDP şu an Meclis’te gurubu bulunan bir siyasi parti. 

Peki bu HDP hakkında ‘terör örgütü üyesi olmaktan’ açılmış bir çatı dava var mı? YOK!

Peki Soylu’nun ‘pkk’nın vekilleri’ dediği bu pkk terör örgütü hakkında açılmış bir çatı dava var mı? YOK!..

Peki bu terör örgütünün vekilleri dediği bu HDP Meclis’te kimlerle yan yana oturuyor? AKP ile… AKP’nin ortağı olan MHP ile… hepsi yan yana…

SEÇİM MANİPÜLASYONU

Tam da yerel seçimlere günler kala Soylu’nun bu çıkışları niye, öyle ya ‘Hükümet sensin’, ‘Adalet Bakanlığı sensin’, ‘kanun kitap uygulayan da sensin’ öyleyse neden işlem yapmıyorsun diye hiç sormazlar mı?

Anlaşılan o ki bu bir seçim manipülasyonu!.. HDP seçmenini baskı altında tutarak oylarının AKP’ye yönlendirilmesini amaçlayan bir siyasi manipülasyon!.. İki de bir durup dururken HDP seçmeninin ağırlıklı olduğu bölgeler için ‘belediyelere kayyum atarız’ söylemlerinin altında da bu yatıyor, amaç HDP seçmenini baskı altına tutmak!..

Bu durumda yerel seçimlerde en önemli görevlerden bir tanesi daha önceden AKP’ye oy vermiş seçmene düşüyor. Eğer ki seçmen ‘bu seçim manipülasyonlarını görüp de artık AKP’ye oy veremeyeceğim’ derse, yanlış iç ve dış politikalar yüzünden yaşanan ekonomik krizin pençesine düşmüş Türkiye rahat bir nefes alma imkanı bulabilecektir.
Durum bu, karar sizin.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ