CHP’nin ‘Suçu, suç örgütlerini överken CHP’yi bunlarla iş birliği halinde gösterdiği’ iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladığı isimlerden biri olan İçişleri Bakanı Süleymen Soylu, Ankara’nın Polatlı ilçesinde düzenlenen programda da suçlamalarına devam etti.

Darbecilerle ve terör örgütleriyle işlerinin olmayacağını kaydeden Bakan Soylu,’HDO eşittir pkk’ diyen Soylu CHP’ye yönelik ağır ithamlarda bulundu. Soylu’nun kullandığı ifadeler şöyle:

‘HDP EŞİTTİR PKK’DIR, YAN YAN GELMEYİNİZ’

"FETÖ'sü de DHKP-C'si de PKK'sı da bir terör örgütüdür. 'Bizim bunlarla da bunları sevenle de işimiz olmaz' diyemeyen anlayışı, artık bu ülkenin gündeminin dışında bırakmak istiyoruz. HDP ile beraber olmayın, HDP eşittir PKK. Zaten onlar da inkar etmiyorlar, diyoruz; anlatamıyoruz. 

'DHKP-C terör örgütüdür, onlarca terör eylemi var, yüzlerce cana kıymış, şunlara moral vermeyin' diyoruz, anlatamıyoruz. 'Hapishanede ziyaretlerine gidiyorsunuz, Demirtaş'a özgürlük istiyorsunuz, bu yanlış iştir, siyasi partiler terör örgütleriyle yan yana gelmez' diyoruz; zinhar, yine anlatamıyoruz" dedi.

Hayatı boyunca siyasetin içinde olduğunu belirten Bakan Soylu, çok değişik işler gördüğünü dile getirerek, şunları söyledi:

‘CHP SAADET PARTİSİ İYİ PARTİ PKK İLE YAN YANA’

"Ama ben bu CHP'nin HDP ile ve bu illegal yapılarla ne işi olduğunu hala anlayabilmiş değilim. Kendini cumhuriyetçi çizgide tarif eden bir siyasi partiyi getirip de FETÖ-PKK-DHKP-C çizgisine neden ve nasıl yasladılar, bunu tabanlarına nasıl anlattılar, anlayabilmiş değilim. Saadet Partisi'ne ne dediler de bu çorbanın içine kattılar? Güya milliyetçi çizgide olduğunu iddia eden İYİ Parti'ye ne fısıldadılar da PKK ile yan yana getirdiler”.

‘HDP’Yİ PKK’YI GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR’

“Ben bunu anlayabiliyor değilim. 6- 7 yıldır Türkiye'nin başına bir çorap örmeye çalışıyorlar ve bugün içinde PKK'nın da FETÖ'nün de olduğu, bunları koordine eden küresel güçlerin de olduğu bir yapıyla milletin karşısına çıkıyorlar. Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden buradaki tezgahı yutturmaya, HDP'yi ve PKK'yı gizlemeye çalışıyorlar”.

‘BUNLAR PKK’YA TÜNEL AÇMAYA ÇALIŞIYOR’

“Esasen bugün bir yerel seçimle, kapana sıkışan PKK'ya bir tünel açmaya çalışıyorlar. Kabul etsinler veya etmesinler, bugün 'şer ittifakı'nın asıl fonksiyonu, sıkışmış PKK'ya bir tünel açmaktır. Dertli olan PKK'dır, dertli olan PKK'ya binlerce TIR silahla yaptırım yapandır. Dertli olan, PKK/PYD'ye istediği terör devletini kurduramayandır. Dertli olan 'Azez'e girme, Afrin'e girme' dediği Türkiye'ye laf geçiremeyendir. Derdi olan uyuşturucuyla terörle kora kor bir mücadele veren Türkiye'ye bir türlü diz çöktüremeyendir." Diye konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ