Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet'teki Menzilciler için 'Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım' demişti. Sosyal medyada Menzil’i eleştiren vatandaşı 'Azrail’in olur, canını alırım' diye tehdit eden Komiser Ahmet Aker’e baş ay hapis cezası verildi. Sayın Bakan'a duyurulur" şeklindeki paylaşımından dolayı Soylu'nun kendisini aradığını söyledi.

İSTİFA EDERİM DEMİŞTİ, ŞİMDİ HER KURUMDA OLABİLİR DİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki atamaların Menzil tarikatı tarafından yapıldığı iddiası için kullandığı "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım” ifadesine açıklık getirdi. Soylu, "Bu iddia hala ispatlanmadı. Yoksa 500 bin kişilik kurumda her görüşten vardır" dedi. Saymaz, Soylu'nun şunları dediğini aktardı:

‘HER KURUMDA OLUR’
"Benim bu sözüm, bir gazetecinin ortaya attığı, Emniyetteki atamaların Menzil tarafından yapıldığı iddiasına ilişkindi. Bu iddia hala ispatlanmadı. Yoksa 500 bin kişilik kurumda her görüşten vardır."

NELER OLUYOR

Süleyman Soylu, "Bir tane Menzilci varsa istifa ederim" demişti ama... İBB'de çalışan Nuri Başkapan’ı Menzil tarikatını eleştiren paylaşım yaptığı için ölümle tehdit eden Ahmet Eker isimli komiser, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SOYLU’YA: ‘UMUTSUZ VAKASINIZ’

Cumhuriyet’e konuşan Başkapan, “Sanığa 6 ay hapis cezası verildi. Sanık hakkında tamamı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanmak üzere 50 bin TL'lik tazminat davası açacağım” dedi. Öte yandan dava sonrası çektiği bir video ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Başkapan, şunları söyledi: Öte yandan dava sonrası çektiği bir video ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Başkapan, şunları söyledi:

‘UTANMANIZ LAZIM’

“Sosyal medyadan Menzil denen karanlık yapıyı eleştirdiğim için beni ölümle tehdit eden Sivas Kangal Emniyet Müdürünün yargılandığı dava sonuçlandı, karar çıktı. Sanık 6 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. Ben buradan ‘Emniyette tarikatçi yok’ diye beyanda bulunan Sayın İçişleri Bakanı’na seslenmek istiyorum: Buyurun kapı gibi karar! Aslında bu durum sizin için bir utanç vesilesi olması lazım. Çünkü kurumunuz vatandaşın huzurunu ve güvenliğini sağlamakla görevli olan kurumunuz vatandaşı tehdit eder duruma gelmiş. Bu sizin için utanç olması lazım.”

‘İSTİFA EDİN’
“ Sizin istifa etmenizi gerektiren bir durum. Ama sizde utanma gibi bir şey olmadığı için utanmaya da davet etmeye gerek görmüyorum. Siz bir bakan olarak ‘pejmurde ederiz’, ‘görevden alırız, kayyım atarız’ şeklinde tehdit ederseniz altınızdaki memur da müdür de vatandaşı ölümle tehdit eder. Başında bulunduğunuz kurumun geldiği aciz durum budur. Birazcık onurunuz, şerefiniz varsa istifa edersiniz diyeceğim ama umutsuz vakasınız. Siyasi iktidara da sesleniyorum: Söz konusu Menzil denen bu karanlık yapının FETÖ’den daha tehlikeli olduğunu görmek için illa ki FETÖ gibi başımıza bomba mı yağdırması lazım?”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ