Ahmet Davutoğlu ve ekibine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Kuracağı yeni parti ile sık sık gündeme gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve A Takımındaki eski AKP'li isimler için daha önce verilen polis korumasının çekildiği iddia edildi.

KORUMA KARARI KALDIRILDI

İddialara ilişkin açıklamada bulunan 2018 yılında AKP İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa eden, Davutoğlu ekibindeki Selim Temurci, “Bizim eski Ankara İl Başkanımız Nedim Bey (AKP Ankara eski İl Başkanı) bir televizyon programına katıldı. Nedim Bey’in programından sonra kendisinin koruma kararının kaldırıldığını, Nedim Bey bana bildirdi. Dün de bizim Konya Taşkent’te programımız vardı. O programdayken arkadaşlarımız aradı, ‘efendim sizin birkaç ay önce uzatılan koruma kararınız kaldırıldı’ denildi” ifadelerini kullandı.

"KARAR İÇİŞLERİ'NDEN"
Koruma kararının doğrudan İçişleri Bakanlığı tarafından kaldırıldığını belirten Selim Temurci, “İstanbul İl Emniyeti’nin bir tasarrufu değil. Direkt Ankara merkezden, İçişleri Bakanlığı tarafından kaldırılıyor. Dolayısıyla 2-3 ay önce uzatılan karar İçişleri Bakanlığı’nca kaldırılıyor. Nedim Bey’e ve bize böyle bir uygulama yapılmış oluyor” şeklinde konuştu. Temurci, “Türkiye’de siyasetin hangi noktalara geldiğini göstermesi açısından, ülkemiz adına üzüldük” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ