İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli için "Suratında meymenet olmayan birisi var. HDP'nin eş başkanı, hani komünist sakallı birisi" dedi.

31 Mart yerel seçim kampanyası için gittiği İzmir'de bir dizi konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanlarını hedef aldı. Tire'de konuşan Soylu, "Bana kızıyorlar. Niye kızıyorlar, çok sert konuşuyormuşum" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

‘ONLAR PKK’NIN VEKİLLERİ’

"İzmir'de karşımızda olan cenahın en önemli unsurlarından birisi çıkmış, diyor ki; ‘Sırtımı YPG'ye, PKK'ya dayadım' diyor. Ben dedim ki; sana dört duvar verdik, ister sırtını o duvara daya, ister bu duvara daya. Kaseti tekrar başa saralım istiyorlar. 15 tane vilayette Apo'nun İmralı'dan çıkması için konuşuyor. Ben onlara milletvekili demiyorum. Onlar PKK'nın milletvekilidir.”

‘HDP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KOLU’

“ Vallahi, billahi kim ne derse desin. Onlar HDP, terör örgütünün koludur. Partinin il binasında toplanıp yürümek istediler, yürütürsek namerdiz dedik. Yürütmedik. Bir sabah terörün elindeki belediyeleri aldık. Artık onlar teröre para yardımı yapamıyorlar."

‘N’OLURSUNUZ İzmir’e PKK’Yİ BULAŞTIRMAYIN’

"Şimdi istedikleri kadar desinler ‘onların hamisi değiliz' diye. İzmir'de, Muğla'da niçin aday göstermediler? Adaylarını listelere, belediye meclis üyesine koydular. Sözümüz para eder etmez, size de söylüyorum. CHP'ye evet bu imkanı vermeyin. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde, Tire'de ne olursunuz PKK'yı bulaştırmayın diyorum, size bir kardeşiniz olarak” diye konuştu.

SOYLU BÖYLE DİYOR AMA ‘PKK VEKİLLERİNE MAAŞI NEDEN BİZ ÖDÜYORUZ’

Soylu’nun açıklamaları işte böyle ama bu işte bir gariplik var. Çünkü Soylu’nun ‘terör örgütü kolu’ dediği HDP hakkında açılmış dava yok, AKP’nin de şu ana kadar dava açmak gibi bir niyeti yok. Öte yanda, Soylu’nun ‘onlar PKK’nın vekilleri’ dediği HDP siyasi bir parti, Meclis’te temsil ediliyor ve bu vekillerin de maaşını Türk Milleti ödüyor. Madem ki terör örgütünün vekilleri bunlar ‘o halde maaşlarını niye biz ödüyoruz’ diye kimse bir şey sormuyor.

SOYLU BÖYLE DİYOR AMA ‘ÖRGÜT HAKKINDA AÇILMIŞ NEDEN BİR DAVA YOK’

Tüm bunların yanı sıra, ‘PKK terör örgütü, HDP de onun kolu’ diyen İçişleri Bakanı Soylu bilmiyor mu ki bu ülkede pkkya da HDP’ye de açılmış bir örgütü davası yok, açamaya niyeti olan bir iktidar yok!..

Hepsini alt alta koyunca ortaya şöyle bir tablo çıkıyor; HDP seçmenini bezdirmek, korkutmak, sindirmek gibi… Millet İttifakı partilerini de HDP seçmeninden uzaklaştırmak gibi… Sonuçta ‘HDP seçmenini AKP’ye yönlendirmek’ gibi bir seçim manevrası ortaya çıkıyor. Durum böyle olsa da millet, ekmek derdinde, artık böylesi oyunlara gelmeyecek gibi görünüyor.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ