İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin Büyükşehir Belediyesi başkanlığına HDP'li Ahmet Türk'ün yerine ikinci kez kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman'ın kendisine ve diğer bakanlara pahalı hediyeler aldığı yönündeki iddiaları yalanladı. Soylu buna rağmen konuyla alakalı olarak teftiş yaptırdığını açıkladı.

BELGEDE ERDOĞAN VAR, SOYLU DA VAR


Vali Yaman'ın daha önce kayyumluk yaptığı döneme ait Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına kesilen toplam 582 bin 618 liralık gümüş takı ve benzeri eşyaların faturaları yer alıyordu. Belediye kayıtlarından alınan belgede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu ile bazı bakan ve bakan yardımcıları için Fırat Silver isimli mağazadan ne kadarlık bir alışveriş yapıldığı bilgisine yer veriliyordu.

SOYLU’YA 40 BİN LİRALIK HEDİYE

Belgeye göre Yaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 136 bin lira, İçişleri Bakanı Soylu için ise 40 bin liralık hediye masrafı yapmış. Belgeler ayrıca Cumhurbaşkanı ve bakanların kenti ziyaretleri sırasında toplam 2 milyon liralık ziyafet konaklama ve araç kiralama masrafı yapıldığını ortaya koyuyor.

SOYLU: BEN DE BÖYLE BİR HEDİYE YOK

İddialarla ilgili gazetecilere açıklama yapan Soylu, "böyle bir hediye aldınız mı?" yönündeki soruya "Böyle bir hediyeyi ben de arıyorum neymiş diye" şeklinde yanıt verdi. Soylu ‘Bunların her birisi uydurulmuş icat edilmiş ve maalesef sadece 'kara çal belki de izi kalır' kabilinde işlerdir. Buna rağmen bununla alakalı özel bir teftiş yaptırıyorum." dedi.

Kaynak: DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ