Politika
16 Mart 2019 ( 1327 görüntülenme )

Soylu aldı başını gidiyor: 'BÜYÜK TÜRK MİLLETİ'

İnternethaber yazarı Osman Diyadin'e konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’

“Tayyip Erdoğan ve büyük Türk milleti bu dünyanın en büyük iyilik hareketini yapmıştır. Uluslararası yaptığımız bütün toplantılarda Batı'nın yüzü bize karşı hep eğik duruyor. Türkiye dünyadaki iyilik hareketlerinin turnusol kağıdı olmuştur, milletlerin de turnusol kağıdı olmuştur. 


Onun için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ortaya koyduğu bu çizgi tam milletin asaletine yakışır bir çizgi olmuştur. Gelecek nesillerimize bırakacağımız en büyük miras olmuştur” diyerek yerel seçimler öncesinde ‘Türk Milleti’ ifadesine vurgu yaptı.

TARİH: 18 EKİM 2017: ‘TÜRKÇÜLÜK BÖLÜCÜLÜKTÜR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Saray’da 40. Muhtarlar toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında PKK’nın Suriye kolu YPG ve PYD’yi eleştirirken dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan, “Kürt'üm demek en tabi hakkındır, ama Kürtçülük yapmak hakkın değildir. Türk'üm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür.” ifadelerini kullandı.

TARİH: 18 EKİM 2018

Erdoğan partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. MHP lideri Bahçeli’nin “Andımız” tartışmalarına ilişkin Bekir Bozdağ’ı hedef alan sözlerine değinen Erdoğan “Bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti bir genel başkana yakıştıramadım” diye konuştu. Erdoğan şöyle devam etti;

‘BEN TÜRKÇÜ DEĞİLİM, TÜRKÇÜLÜK IRKÇILIKTIR’

“Ben Türk’üm ama Türkçü değilim. O başka bir şey, o başka bir şey. Irkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır. Her etnik unsur kendi etnik unsuruyla iftihar edebilir. Sizin Türkçülük yapma hakkınız var ama benim Kürt vatandaşımızın Kürtçülük yapmak hakkı doğar. Asla bunu ırkçılık yapma boyutuna taşımayalım. Bunu yaptığınız anda ayrımcılık yapmış olursunuz. AK Parti olarak bu yanlışa düşmedik. Türkiye Cumhuriyeti devleti 81 milyonun ortak devleti olduğuna göre, sembolik unsuların hepimizi kucaklaması gerekir.”

TEK MİLLET AMA MİLLETİN ADI YOK

“Rabiamız budur. Tek millet. Kökenine, bölgesine bakmaksızın 81 milyon vatandaşımızın tamamını ifade ediyoruz. Ayrımcılık yok. Tek bayrak. Uğrunda dedelerimizin ve evlatlarımızın kan döktüğü istiklalimizin alameti farikasını olan değerini vurguluyoruz. Tek vatan derken, 780 bin kilometre vatan toprağının hepimize ait olduğunu söylüyoruz.” Diye konuştu.

VE BUGÜN: ‘BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’

Yerel seçimler öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Tayyip Erdoğan ve büyük Türk milleti bu dünyanın en büyük iyilik hareketini yapmıştır. Uluslararası yaptığımız bütün toplantılarda Batı'nın yüzü bize karşı hep eğik duruyor. Türkiye dünyadaki iyilik hareketlerinin turnusol kağıdı olmuştur, milletlerin de turnusol kağıdı olmuştur.” Diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ