Politika
23 Mayıs 2019 ( 411 görüntülenme )

Soylu: 'O DA DEDİ DEDİ AMA ÖYLE DEMEDİ'

İBB’nin seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde kardeş belediye olarak kabul ettiği Artvin'in Ardanuç ilçesi halkı, İmamoğlu'na destek için bağışta bulundular.

İçişleri Bakanı Soylu, 'Oylar çalındı' iddialarını savunarak "Diyorlar ki, YSK kararında çalmayı söylemedi. Tam da söyledi. Hukuk diliyle söyledi. Bizim söylediğimiz gibi söylemedi" dedi.

İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu, Arnavutköy'de muhtarlarla buluşmasında yaptığı konuşmada, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun bir karar verdiğini belirtti. "Gerekçeli kararında tam da bizim söylediğimiz ve iddia ettiğimiz meselelerin tamamını gerekçeli kararında ortaya koydu" diyen Soylu şöyle devam etti:"”

'YSK DA DÖYLEDİ AMA… BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ GİBİ SÖYLEMEDİ'

" Kanuna aykırı olduğunu ispat ettiği değerlendirdiği bütün sonuçları gerekçeli kararına yansıtmıştır. Birtakım aklı evveller diyorlar ki, YSK kararında çalmayı söylemedi. Tam da söyledi. Hukuk diliyle söyledi. Bizim söylediğimiz gibi söylemedi. i" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: 'ÇALINDI ÇALINMADI BIRAKIN BU MUHABBETİ'

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Habertürk TV'de YSK'nın İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili gerekçeli kararın yorumladı. PArti hukukçularının karar metninin incelediğini belirten Yıldırım, gazetecinin "AK Parti olarak siz oyların çalındığını söylüyorsunuz ama bu gerekçeli kararda yok. Bunu nasıl yorumluyorsunuz sorusuna şu yanıtı verdi:

BİZ BUNU HALK İLİYLE SÖYLÜYORUZ: OYLAR ÇALINDI’

Quote Message: "Gerekçeli kararda böyle bir 'oylar çalındı' gibi bir tarafın söylemini yazacak halleri yok. Ama biz bunu halk diliyle söylüyoruz. Neden söylüyoruz? Bu oylar çalınmasaydı, 29 bin 400 olarak açıklanan fark 13 bin 700 seviyesine nasıl düştü? Halbuki ben vatandaşlarıma sesleniyorum. İki aday arasındaki oy farkı binde 1,5, yüzde değil. Şimdi normal şartlarda, çalındı çalınmadı muhabbetini bırakın. Sayım yapıyoruz, düzeltmeler oluyor. Her iki adayın da burada oy kaybetmesi ya da kazanması lazım. Burda böyle olmuyor; aradaki fark bizim lehimize yarı yarıya azalıyor. Normal bir şey mi? "

‘YSK’NIN OYLAR ÇALINDI DİYECEK HALİ YOK YA’

"Gerekçeli kararda böyle bir 'oylar çalındı' gibi bir tarafın söylemini yazacak halleri yok. Ama biz bunu halk diliyle söylüyoruz. Neden söylüyoruz? Bu oylar çalınmasaydı, 29 bin 400 olarak açıklanan fark 13 bin 700 seviyesine nasıl düştü? Halbuki ben vatandaşlarıma sesleniyorum. İki aday arasındaki oy farkı binde 1,5, yüzde değil. Şimdi normal şartlarda, çalındı çalınmadı muhabbetini bırakın.

Kaynak:Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ