SONAR Araştırma şirketi koronavirüs döneminde en başarılı belediye başkanlarını belirlediği bir anket çalışması yaptı. SONAR, araştırmada, salgın döneminde belediyelerin hizmetlerinin başarı oranlarının yer aldığını kaydetti.

PANDEMİ SÜRECİNDE EN ÇOK HİZMET EDEN KİM
Araştırmayla ilgili “alınan yanıtların, vatandaşların Koronavirüs dönemi hizmetleriyle ilgili görüşlerinin yanı sıra, kendi belediye başkanlarıyla ilgili genel imajlarını da içerdiği gözlenmiştir” bilgisini veren SONAR, çalışma kapsamında 20 büyükşehir belediye başkanı ve İstanbul’daki ilçe belediye başkanlarının sorgulandığını kaydetti.

BÜYÜKŞEHİRLERDE BİRİNCİ İMAMOĞLU OLDU, SOYER, YAVAŞ LİSTEDE
SONAR’ın anketinden çıkan sonuçlara göre koronavirüs salgını mücadelesinde en başarılı belediye başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Ekrem İmamoğlu olarak görüldü. İmamoğlu’nu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer takip etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da ilk beş içerisinde yer aldı.Anket sonuçlarına göre büyükşehirlerde ilk 10’da 5 CHP’li, 4 AKP’li, 1 MHP’li belediye başkanı bulunuyor.

İSTANBUL'UN İLÇELERİNDE BİRİNCİ SIRADA GÖKSU, İKİNCİ SIRADA YÜKSEL
İstanbul'un ilçe belediyelerinde ise birinci sırada Esenler Belediye Başkanı AKP'li Tevfik Göksu bulunuyor. İkinci sırada ise Kartal Belediye Başkanı CHP'li Gökhan Yüksel var. İstanbul'un ilçelerinde ilk 10'da 5 CHP'li, 5 AKP'li belediye bulunuyor.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ