İstanbul İl Seçim Kurulu 15 ilçede geçersiz oyların yeniden sayımına karar verdi. Tüm ilçelerde geçersiz oylar yeniden sayılacak.

Ajanslara düşen son dakika haberine İstanbul İl Seçim Kurulu 15 ilçede geçersiz oyların yeniden sayımına karar verdi. Tüm ilçelerde geçersiz oylar yeniden sayılacak.
Gelişmeleri bildireceğiz…

İMAMOĞLU: 'ŞU ANDA DURUM'

‘31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde İstanbul Büyükşenir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu canlı yayında açıklamada bulundu.

İmamoğlu "11 ilçede geçersiz oylar sayıldı. 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak. Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. öyle değil" diye konuştu. İmamoğlu şunları kaydetti:

‘SANDIKLARI TERK ETMEYİN’

“Bir uyarıyı yapmak zorundayım bizim ilçede sayım bitti artık görevim bitti gibi bir yanlışa düşmesin. Bu iş bitene kadar bütün arkadaşlarımın bulundukları yerlerdeki görevlerine devam etsinler. İnsanları manipüle etmeye ve insanları acaba demeye yönelik açıklamalar yapıyorlar.”


‘ALGI OPERASYONU YAPILIYOR’

“Geçersiz oyların sayılmasının bizi getireceği sonuç budur. Burada tabi çok kritik bir şey var; kameralar önünde başka sayımlar yapılsın, şu olsun bu olsun diyen yetkili arkadaşlar, ne acı ki seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini ağızları dolu dolu anlatırken, seçimden sonra oradaki hakime, memure, oradaki müdüre hatta vatandaşlarımıza, hatta AK Parti adına katılan vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde sayım çağrısı yapmalarını çok acı buluyorum.

Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. Ama durum öyle değil.”

‘ARADAKİ FARK 19 BİNİN ÜZERİNDE’

“Süreç devam ediyor 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitti. Diğer ilçelerde devam ediyor. Aradaki fark 19 binin üzerinde. Yaptığımız hesaplamalara göre tüm oylar sayıldığında bile aradaki 18 bin civarında kalacak. Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oylar sayıldı. 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak.” Diyerek İstanbul’daki son durumu açıkladı.

Kaynak: Sözcü/yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ