Reklamlar
Anasayfa » Haber
16 Şubat 2017 ( 30175 görüntülenme )

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ... O AKP'li BAŞKAN'a SORUŞTURMA!

İÇ SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPAN AKP'Lİ BAŞKANA SORUŞTURMA

16 Nisan'da gerçekleşecek Anayasa referandumunda "hayır" çıkması halinde, halka iç savaş çağrısı yapan AKP'li Başkana soruşturma açıldı.


AKP’nin Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, Soma’da bir salon toplantısında yaptığı konuşmada, “bu referandum oylamasında yüzde 50’yi geçemezsek, iç savaşa hazır olun” demişti. AKP’li Başkan Yardımcısının bu sözleri tüm Türkiye’de büyük tepki çekmişti.

Soma Cumhuriyet Başsavcılığı da, AKP’li Erdem hakkında bu sözleri nedeniyle soruşturma açtı.

Konuya ilişkin açıklama, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı’dan geldi.

Yağcı, yazılı açıklama yaparak, şöyle dedi:
“15 Şubat 2017 tarihinde bazı basın yayın organlarında, Adalet ve Kalkınma Partisi Soma İlçe Gençlik Kolları tarafından Soma Belediye Düğün Salonunda 13 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen konferansta konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in;

 ‘Bu referandum oylamasında yüzde 50’yi geçemezsek iç savaşa hazır olun’ şeklinde sözler sarf ettiği yönünde haberler yapılması üzerine, olayın mahiyetini araştırmak ve ilgilinin konuşma içeriğinde suç teşkil eden ifadeler bulunup bulunmadığını tespit etmek için Soma Cumhuriyet Başsavcılığımızca söz konusu olay ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Osman Pamukoğlu bağımsız aday... Hastalıklara Karşı Bu Aylarda Neler Yemeli? Türkmen Komutan Yardımcısı: Rus Pilotların İkisini De Vurduk Erdoğan'dan Rusya'ya Büyük Tepki! BAHÇELİ'DEN GECE YARISI GARİP TWEETLER!.. ABD'den Flaş Suriye Açıklaması! Kalın Bağırsak Kanserinin Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir? Dünyada En Pahalı Benzini Satan Ülkeler...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ak Partiye Peygambere Hakaret İddiası