Politika
19 Haziran 2017 ( 1983 görüntülenme )

ÜMİT YALIM İŞGALCİ YUNAN ÜSLERİNİ BELGELERİYLE AÇIKLADI... ANKARA DUMAN!..

ÜMİT YALIM: BU ÇOK AĞIR BİR SUÇTUR


Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım kamuoyuna çok önemli bir açıklama yaptı.

Yalım, Türkiye Katar’a gidip bir askeri üs kurmaya çalışırken, Yunanlıların 10 askeri üssü Türkiye’de kurduğunu ileri sürdü ve yerlerini tek tek açıkladı.

Yunan üslerinin bir işgal olduğunu açıklayan Yalım, başta eski Başbakan Erdoğan olmak üzere, ilgili tüm bakanların da yargılanması gerektiğini söyledi.

İŞTE ÜMİT YALIM’IN KAMUOYUNA AÇIKLAMASI VE SUÇ DUYURUSU:

"Türk askerinin Katar’da konuşlanmasını içeren kanun tezkeresi 07 Haziran 2017’de, TBMM’de kabul edildi. Katar’da kurulmasına başlanan Türk üssünün 3 bin kişi kapasiteli olduğu, kara birliği barındırmasına rağmen, denizden ve havadan da lojistik desteğe müsait olduğu belirtiliyor."

KATAR’DA TÜRK ÜSSÜ

"Katar’da kurulacak Türk üssünü, Türkiye’nin son yıllardaki en büyük askeri ve diplomatik başarısı olarak sunan ve manşet haber yapan ana akım medya ve iktidar yanlısı medya, Türkiye’deki Yunan üslerini görmezden geliyor. İzmir, Aydın ve Muğla illerinde, 2004 yılında tesis edilmeye başlanan Yunan askeri üslerindeki asker sayısı, Katar’daki üsse gönderilmesi planlanan Türk askerinin sayısından daha fazla. "

"TÜRKİYE’DE YUNAN ÜSLERİ"

Türkiye’de konuşlu 6 Yunan Kara Üssü, 2 Yunan Deniz Üssü ve 2 Yunan Helikopter Üssü, 2004’den beri tam 13 yıldır faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürüyor.

"İZMİR KOYUN ADASI"

İzmir Koyun Adası’nda tesis edilen Yunan Kara Üssü’nde 1 Tabur Görev Kuvveti konuşlandırılmış. İzmir Venedik Kayalıklarına da deniz feneri yerleştirilmiş. Ege Denizi’nin ortasında bulunan Venedik Kayalıkları gözetleme maksadıyla kullanılıyor. İzmir Koyun Adası’na Yunan Deniz ve Helikopter Üssü de kurulmuş. Deniz Üssünde Yunan SAT Komandoları da görev yapıyor.

"AYDIN EŞEK ADASI"

Aydın Eşek Adası, Aydın Bulamaç Adası ve Aydın Hurşit Adası’ndaki Yunan Kara Üslerine birer tabur olmak üzere toplam 3 Tabur Görev Kuvveti konuşlandırılmış.
Aydın Eşek Adası’na Yunan Deniz ve Helikopter Üssü de kurulmuş. Deniz Üssünde Yunan SAT Komandoları da görev yapıyor. 

MUĞLA KALOLİMNOZ VE KEÇİ ADASI

Muğla Kalolimnoz Adası ve Muğla Keçi Adası’ndaki Yunan Kara Üslerine birer tabur olmak üzere toplam 2 Tabur Görev Kuvveti konuşlandırılmış. 

DÖRT BİN YUNAN ASKERİ

Mevcut durum itibarıyla İzmir, Aydın ve Muğla illerinde bulunan Yunan askeri üslerinde toplam 6 Tabur Görev Kuvveti bulunuyor. Yunan Askeri Üslerindeki asker sayısı 4 binin üzerinde. Yunan askerlerinin terhis durumuna ve çevre adalardan yapılan asker takviyesine bağlı olarak asker sayısı zaman zaman azalıp çoğalıyor. Anılan adaların dışındaki Türk adalarında ise sınırlı miktarda Yunan askeri var. Yaz ve kış mevsimlerinde asker sayısı değişiyor. 

YUNAN ÜSLERİNDE AĞIR SİLAHLAR VE MİLİS GÜÇLERİ

Adalara yerleştirilen Yunan vatandaşları da milis askeri olarak donatılmış ve eğitilmiş. Türk adalarına asker taşıyan Yunan helikopterleri zaman zaman Anadolu Ajansı tarafından haber yapılıyor.

Yunanistan, Türk adalarındaki askeri üslerine top ve uçaksavar gibi ağır silahlar yerleştirdi. Top ve uçaksavarların namlusu Türkiye’ye çevrilmiş durumda. Adalarımızdaki Yunan Askeri üsleri, Türkiye’ye yönelik askeri harekat için ileri karakol olarak tahkim edilmiş. 

YUNAN ÜSLERİ BİR İŞGAL

Adana İncirlik Askeri Üssü başta olmak üzere Türkiye’deki askeri üsleri kullanan yabancı ülke askerleri ve hava araçlarının gelişi, gidişi ve Türk Hava Sahasının kullanımı için önceden izin almak gerekiyor. İlgili ülkenin Ankara Büyükelçiliği tarafından bir hafta öncesinden başvuru yapılarak Türk Dışişleri Bakanlığı’ndan izin alınıyor. 

Ancak Türkiye’deki Yunan Askeri Üsleri tamamen Yunanistan’ın kontrolünde. İpini koparan Yunan siyasetçi veya askeri hiçbir izin almadan askeri üslere girip çıkıyor. Yunan hava araçları hiçbir engelleme ile karşılaşmadan Türk hava sahasını kullanıyor.
CHP’nin Adalet Yürüyüşü ile ilgili olarak TEM veya E-5’in işgaline asla müsaade etmeyeceğini söyleyen Erdoğan, 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığının Yunan askerleri tarafından 13 yıldır işgaline ve askeri üs olarak kullanılmasına neden müsaade ediyor?

“VATANA İHANET VE TERÖR SUÇU İŞLEYENLER ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK DOLAŞIYOR”

Cumhuriyet Gazetesi ve Sözcü Gazetesinin muhabir ve yazarları ile Hürriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeninin tutuklanması Türk kamuoyunda büyük infial yarattı. Gazeteciler terör veya devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamakla suçlanıyor.

Halkın Kurtuluş Partisi, Ege Denizi’ndeki Türk adalarının Yunan askerlerine teslim edilmesi ile ilgili olarak Tayyip Erdoğan ve diğer sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına TCK 302’den suç duyurusunda bulundu.

Savcılık, anılan suçları görev suçu kabul ederek “soruşturma ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı” kararı verdi.
Ankara 2.Sulh Ceza Hâkimliğine yapılan itiraz da reddedildi.

Ancak aynı savcılık ve aynı sulh ceza hâkimliği 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Anayasa Mahkemesi’nin iki üyesini TCK 309 ve TCK 314 suçu işledikleri gerekçesiyle önce gözaltına aldı sonra da tutukladı. TCK 309 ve TCK 314’de tanımlanan suç, Terörle Mücadele Kanunu Madde 3’e göre terör suçudur.

VATANA İHANET SUÇU BİR TERÖR SUÇUDUR

AYM Üyelerinin masuniyet karinelerini saklı tutarak inceleme yapıldığında, eğer iddia edildiği gibi gerçekten terör suçu işlenmişse yapılan işlem doğrudur. Çünkü terör suçu görev suçu değildir.

Anayasanın 148.Maddesine göre Bakanlar Kurulu üyeleri ile AYM üyeleri görevleriyle ilgili suçtan dolayı Yüce Divan da yargılanır. Terör suçu görev suçu olmadığı için anılan kişiler, Yüce Divan yerine ceza mahkemelerinde yargılanır. 

TCK 302’ de tanımlanan vatana ihanet suçu da Terörle Mücadele Kanunu Madde 3’e göre terör suçudur. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve 2.Sulh Ceza Hâkimliği, Erdoğan ve diğer sorumlular için TCK 302 ve TMK 3’te tanımlanan terör suçunu görev suçu olarak kabul ederken, AYM Üyeleri için TCK 309, 314 ve TMK 3’te tanımlanan terör suçunu görev suçu olarak kabul etmemiştir.

Böylece Ankara C. Başsavcılığı ve Ankara 2.Sulh Ceza Hâkimliği Anayasa’nın 10. Maddesini (Kanun Önünde Eşitlik )ihlal etmiştir. TCK 309’de tanımlanan Anayasayı İhlal Suçu, TMK 3’e göre terör suçudur.

ESKİ BAŞBAKAN ERDOĞAN VE İLGİLİ BAKANLAR YARGILANABİLİR

Eski Başbakan Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlar başta Yeni Akit ve TRT olmak üzere görsel ve yazılı basında çıkan haberlerin hiçbirisini yıllardır tekzip etmediler, edemediler. Erdoğan ve ilgili bakanlar sessiz kalmak suretiyle bütün suçlamaları zımnen ve hukuken kabul etmiş oldular. 

Eski Başbakan Erdoğan ve ilgili bakanlar hakkında soruşturma açılmasının ve yargılama yapılmasının önünde hiçbir hukuki ve yasal engel yoktur.

Kumpas davalarındaki yargılamalar sırasında Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Bekir Bozdağ, “Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının görevleri arasında hükümete darbe yapmak yoktur. Tabi ki Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacaklar“ diyordu. 

BUNLAR NEDEN YARGILANMIYORLAR

Şimdi biz de Bekir Bozdağ’a soralım, “Başbakan ve Bakanların görevleri arasında Türk Milletinin namusu vatan topraklarını Yunan askerine teslim etmek var mı? Eski Başbakan Tayyip Erdoğan ve 2004’den bugüne kadar Dışişleri, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı yapanlar neden Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmıyor? Bağımsız ve tarafsız yargı nerede?” 

Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ