Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2559 görüntülenme )

ŞOK! Sovyet Rusya Şimdi Alçak Yüzünü Gösterdi!

Durum kritik!
  “BU HABER ERBİL KAYNAKLIDIR”
 
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rojava Kantonları yönetimlerinin başkent Moskova’da temsilcilik açacağını doğrularken, Rus siyasi gözlemci Stanislav Ivanov, bunu tarihi bir adım olarak niteledi.
 
Rusya Kürtleri Ulusal ve Kültürel Federal Otonomisi Eş Başkanı Ferhat Patiyev, 2 Şubat’ta yaptığı açıklamada Rojava Kanton yönetimlerinin Moskova'da temsilcilik açacağını duyurmuştu.
 
Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü  Maria Zakharova günlük basın brifinginde, Rojava Kanton yönetimlerinin Moskova’da temsilcilik açacağı doğruladı.
 
Rûdaw’a konuşan Rojava Kantonları Rusya Temsilcisi Abdüsselam Ali, Moskova temsilciliğinin yeni diplomatik kapıları açacağını belirtti.
 
Abdüsselam Ali, 10 Şubat’ta temsilcilik açılışına Moskova’da bulunan bazı parti ve büyükelçiliğinin temsilcililerinin katılacağını söyleyerek “Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın yanı sıra, Sosyal Adalet Partisi ve parlamento içindeki partilerin temsilcilerinin de hazır bulunacak” dedi.
 
Rûdaw konuşan siyasi gözlemci Stanislav Ivanov, Rojava Kantonları temsilciliğinin Moskova’da açılmasını tarihi bir adım olarak nitelendirdi.
 
4 parça Kürdistan’daki gelişmeleri yakında takip eden Stanislav Ivanov, bu adımın, Rusya ile Kürtler ve özellikle Rojava arasındaki ilişkilerinin ilerlemesi açısından çok önemli olduğunu altını çizerek şunları söyledi:
 
“Böylece Rusya bir kez daha gerek Suriye’de gerek Irak’ta Kürtler içinde bulunmadığı bir çözümün mümkün olmadığını teyit etmiş oluyor. Rusya’nın, Kürtlere karşı saygı gösterilmesi gerektiğine işaret ediyor.”
 
Siyasi gözlemci Stanislav Ivanov, “Artık zamanı geldi, Kürtler hak sahibi olarak Birinci Dünya Savaşı sonrası yapılan yanlış düzeltilmeli” ifadelerini kullandı(Dış Basın).
 
Haber işte böyle…
 
Rusya’nın 1. Dünya Harbi’ndeki yanlış dediği: SEVR!
 
ABD’nin BOP haritası da SEVR!
 
Birinci Dünya Harbi’nde Bolşevik ihtilali nedeniyle masaya oturamayan Rusya, 2. Dünya Harbi’nde de Ortadoğu’ya inemeyince Stalin eliyle Kürt kartını oynamış ve bugünkü KDP’leri kurmuştu.
 
Şimdi Rusya o kartı yeniden açıyor ve Rusya’nın yolu ABD ile buluşuyor!
 
Bu durum Türkiye için, Birinci Dünya Savaşı’ndaki pozisyonundan daha zor olacak çünkü yeniden ve topyekun kuşatılması söz konusu!
 
Ülkemizi yönetenler tehlikenin elbet farkında olmamalılar!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ