Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 11067 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA TÜRKİYE'DEN TARIM İTHALATINI DURDURDU!..

TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATI DURDURULDU

Türk ithalatçıların, Ankara'nın, Rusya'dan buğday dahil bazı tarım ürünlerinin alımını durdurduğunu doğruladığı belirtildi.

Rusya'nın Ankara'daki Ticaret Temsilciliği'nden bir yetkili Sputnik'e verdiği demecinde, "(Türk) ithalatçılar, Türkiye tarafından Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği yağı alımının durdurulduğunu doğruluyor" dedi.

Kommersant gazetesi geçen hafta, Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan vergisiz ithalatına izin belgesi vermeyi durdurduğunu yazmıştı.

Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan ithalatı için yüzde 130 oranında vergi getirdiği belirtilen Kommersant'ın haberinde, bu adımın, bu ürünlerin Rusya'dan ithalatının fiilen yasaklanması anlamına geldiği kaydedilmişti.

Türk Ekonomi Bakanlığı ise Rusya'dan tarım ürünlerinin alımına yasak getirildiğini doğrulamamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!..Meteorolojiden UYARI! Maden Ocağında Facia! AKP Valileri Yargılanacak Fransa'dan İran'a İlginç Tavır! Danıştay'dan FLAŞ KARAR! Yiğit Bulut'tan Türk Ordusu'na Şok Saldırı! MHP'DE YENİ PARTİ Mİ... ÜMİT ÖZDAĞ'DAN NET CEVAP!.. ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA ŞOK GELİŞME!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DİYANET'TEN KÜÇÜK ÇOCUKLARA BÜYÜK HAMLE!..