Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 11058 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA TÜRKİYE'DEN TARIM İTHALATINI DURDURDU!..

TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATI DURDURULDU

Türk ithalatçıların, Ankara'nın, Rusya'dan buğday dahil bazı tarım ürünlerinin alımını durdurduğunu doğruladığı belirtildi.

Rusya'nın Ankara'daki Ticaret Temsilciliği'nden bir yetkili Sputnik'e verdiği demecinde, "(Türk) ithalatçılar, Türkiye tarafından Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği yağı alımının durdurulduğunu doğruluyor" dedi.

Kommersant gazetesi geçen hafta, Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan vergisiz ithalatına izin belgesi vermeyi durdurduğunu yazmıştı.

Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan ithalatı için yüzde 130 oranında vergi getirdiği belirtilen Kommersant'ın haberinde, bu adımın, bu ürünlerin Rusya'dan ithalatının fiilen yasaklanması anlamına geldiği kaydedilmişti.

Türk Ekonomi Bakanlığı ise Rusya'dan tarım ürünlerinin alımına yasak getirildiğini doğrulamamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BMGK'nden İSRAİL'E AĞIR ŞOK! SİGORTALI KADINLARIN DİKKATİNE YUNAN SAVAŞ UÇAKLARINDAN AĞIR TACİZ! ABD’den flaş IŞİD açıklaması Merkel'den Türkiye İçin Önemli Açıklama! Koalisyon İçin Son Viraj Bahçeli'den AKP'ye Tam Destek! Başbakan Yıldırım'dan CHP MİLLETVEKİLİ BOZKURT'A ÇOK AĞIR SÖZLER!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
YPG'den GARİP ÇIĞLIK!