Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 11042 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA TÜRKİYE'DEN TARIM İTHALATINI DURDURDU!..

TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATI DURDURULDU

Türk ithalatçıların, Ankara'nın, Rusya'dan buğday dahil bazı tarım ürünlerinin alımını durdurduğunu doğruladığı belirtildi.

Rusya'nın Ankara'daki Ticaret Temsilciliği'nden bir yetkili Sputnik'e verdiği demecinde, "(Türk) ithalatçılar, Türkiye tarafından Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği yağı alımının durdurulduğunu doğruluyor" dedi.

Kommersant gazetesi geçen hafta, Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan vergisiz ithalatına izin belgesi vermeyi durdurduğunu yazmıştı.

Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan ithalatı için yüzde 130 oranında vergi getirdiği belirtilen Kommersant'ın haberinde, bu adımın, bu ürünlerin Rusya'dan ithalatının fiilen yasaklanması anlamına geldiği kaydedilmişti.

Türk Ekonomi Bakanlığı ise Rusya'dan tarım ürünlerinin alımına yasak getirildiğini doğrulamamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ! CEZAEVİ KAPILARI AÇILIYOR VERGİ BORCU OLANLAR DİKKAT!.. YENİ DÜZENLEME GELİYOR... Yüksekova'da 16 Terörist Daha Etkisiz Hale Getirildi Borcu Olanlar DİKKAT! Tükiye’ye El Nino uyarısı! Bahçeli Ekibinden Oyun İçinde Oyun! Yargıda kaos... "Atatürk Gazi Antep İçin Diyor ki..."

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meteoroloji'den Son Uyarı: Bu Geceye Dikkat