Reklamlar
Anasayfa » Haber
02 Eylül 2017 ( 1206 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA MİSİLLEMEYE HAZIRLANIYOR...

Lavrov: ABD'ye en sert yanıtı vereceğiz


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin, Rusya'nın San Francisco Başkonsolosluğu ile Washington ve New York'taki iki konsolosluk tesisinin kapatılmasına yönelik talebine "sert yanıt" hazırladıklarını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Dışişleri Bakanlığına bağlı Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGİMO) öğrencileriyle bir araya geldiği etkinlikte, ABD'nin Rusya'ya yönelik yeni diplomatik hamlesini değerlendirdi.

"İYİ İLİŞKİLERİ KÖSTEKLİYORLAR"

ABD ile Rusya arasındaki karşılıklı yaptırım sürecinin Rusya tarafından değil, Obama yönetimi tarafından başlatıldığını belirten Lavrov, "Bu yaptırım sürecini başlatanların amacı, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Rusya ile ABD arasındaki ilişkileri normalleştirmeye yönelik vaatlerini engellemekti." dedi.

"SERT YANIT VERECEĞİZ"

ABD'nin, Rusya'nın San Francisco Başkonsolosluğu ile Washington ve New York'taki iki konsolosluk tesisinin kapatılmasına yönelik talebini değerlendirmeye aldıklarına işaret eden Lavrov, "ABD'nin hamlesine karşılık sert bir yanıt hazırlıyoruz." diye konuştu.  

ABD yönetimi, Rusya'nın San Francisco Başkonsolosluğu ile Washington ve New York'taki iki konsolosluk tesisinin kapatılması için 2 gün süre verildiğini açıklamıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. SURİYELİ SIĞINMACILARA FINDIK KAPISI!.. Flaş!.. ABD'ye UYARI! AKP'DE FETÖ ŞOKU!.. 24. DÖNEM AKP'Lİ VEKİL TUTUKLANDI!.. Dünya Sıralamasında 4. Olduk!.. BAKIN NİYE!.. İran'dan FLAŞ RUSYA AÇIKLAMASI! Avrupa'daki ÜLKÜCÜLERDEN BÜYÜK ÇAĞRI! ŞOK! İpini koparan askere polise tetik çekti!.. ERDOĞAN'DAN KRİTİK MESAJ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. TÜRKİYE GAZETESİ'NDEN AKILALMAZ KAMPANYA!..